EB-selejtező: botrányos mérkőzésen győzte le Románia Koszovót

A hazai szurkolók politikai megnyilvánulásai miatt a játék hosszú ideig szünetelt, büntetésre számíthat a román szövetség.

Mindössze 15 perc játék után félbeszakadt a Románia–Koszovó mérkőzés a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének I-csoportjában. A koszovóiak levonultak a pályáról a hazai ultrák bekiabálásai és transzparensei miatt.Fotó: Echipa Națională de Fotbal a României

A román ultrák azt skandálták – és ez transzparensen is megjelent –, hogy „Koszovó az Szerbia”. Ezt elégelték meg a vendégek játékosai, s miután levonultak a pályáról, a játékvezető az öltözőbe rendelte a csapatokat.

A hazai szurkolók többsége pfujolta a kemény magot, számolt be a Nemzeti Sport. A rendfenntartók tárgyaltak a kemény maggal, amely ezután levette a problémás transzparenseket. Az ultrák maradhattak a helyükön, pedig a két csapat első meccsén júniusban Pristinában ugyanezért azonnal kivitték őket.

Mintegy 50 perc elteltével folytatódott a találkozó, amelynek a 42. percében Koszovó emberhátrányba került. A második félidőben a román válogatott nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, de sokáig úgy tűnt, betalálni nem tudnak, Stanciu révén a 61. percben egy 11-est is kihagytak.

Végül Stanciu a 83. percben revansot vett a kihagyott büntetőért, a hosszabbítás perceiben pedig Mihăilă is betalált.

Eb-selejtezők, I-csoport, 6. forduló

• Izrael–Fehéroroszország 1–0 (Kanichowsky 90+3.)
  • Svájc–Andorra 3–0 (Itten 49., Xhaka 84., Shaqiri 90+3. – 11-esből)
  • Románia–Koszovó 2–0 (Stanciu 83., Mihaila 90+3.)

1. Svájc                            6            4            2              –             17–5      +12         14
2. Románia                     6           3              3              –             9–4         +5           12
3. Izrael                           6            3              2              1              7–7         0              11
4. Fehéroroszország     6            1              1              4              4–11      –7           4
5. Koszovó                     6             –             4              2              5–8         –3           4
6. Andorra                     6             –             2              4              3–10      –7           2