Simona Halep bejutott a madridi torna negyeddöntőjébe

A címvédő Simona Halep bejutott a 6 685 828 euró összdíjazású madridi salakpályás női tenisztorna negyeddöntőjébe, miután szerdán 6:1, 6:4 arányban legyőzte a cseh Kristyna Pliskovát.

A világelső Halepnek mindössze 75 percre volt szüksége, hogy túljusson 26 éves ellenfelén (WTA - 94.). Halep uralta a meccs elejét és mindössze 28 perc alatt, egyetlen játékvesztéssel meg is nyerte az első szettet.

A második játszma elején feljavult Plisková játéka, Halep türelmetlenül játszott és zsinórban hét labdát veszített, de aztán helyreálltak a dolgok, és 4:4-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok. A kilencedik játékban Halep kihasználta első breaklabdáját, 5-4-re átvette a vezetést, majd kiszerválta a meccset.

Halep ismét kiválóan adogatott (77% az első, 71% a második szervája), 4 ászt, 2 kettőshibát, 23 nyerőt és 13 ki nem kényszerített hibát ütött, míg Plisková 4 ász, 3 kettőshiba és 18 nyerő mellett 32 ki nem kényszerített hibát vétett.

Karolína Plisková kisebbik ikertestvérét Halep a korábbi két közvetlen mérkőzésükön is legyőzte: 6:1, 6:2-re tavaly Madridban, és 6:4, 6:4-re idén Indian Wellsben.

Halep ezzel bebiztosított magának egy 149.390 eurós csekket és 215 WTA pontot.

A negyeddöntőben a román játékos ellenfele a cseh Karolína Plisková (WTA - 6) és az amerikai Sloan Stephens (WTA - 9) párharc győztese lesz.