US Open: legyőzte nővérét Serena Williams

Három szettben győzte le nővérét a világelső amerikai Serena Williams az amerikai nyílt teniszbajnokságon, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Hullámzó meccset hozott a párharcuk, az első szett könnyed játéka (6:2) után Serena a második szettben nem volt jó (1:6), de a döntő szettben ismét magára talált és 6:3-ra nyert. Az olasz 37 éves Roberta Vinci lesz az ellenfele, aki Mladenovicot múlta felül három szettben.

A férfiaknál a címvédő Marian Cilicnek ötszettes csatában sikerült csak legyőznie a francia Jo-Wilfried Tsongát, aki a negyedik szettben három meccslabdát is hárított. A szerb Novak Djokovic szettveszteséggel, 6:1, 3:6, 6:3, 7:6 arányban nyert a spanyol Feliciano Lopez ellen, akinek a röptézés volt a legfőbb fegyvere, de arra nem volt elég, hogy legyőzze az idén az összes Grand Slamen döntőt játszó Djokovicot.