US Open: a kiemeltek továbbjutottak, Fish visszavonult

A címvédő Marin Cilic három szettben nyert az orosz Jevgenyij Donszkoj ellen a US Open második fordulójában. A hölgyeknél a világelső Serena Williams visszafogott teljesítménnyel is két szettben verte meg a holland Kiki Bertenset.

A kilencedik kiemelt horvát Marin Cilic pályafutása 101. győzelmét aratta Grand Slam-tornán. A világranglista 110. helyén álló Kiki Bertens  a világelső, háromszoros címvédő Williams ellen az első szettben 5:4-nél a játszmáért adogatott, majd a tie-breakben 4–0-ra vezetett, mégis elbukta a játszmát, majd a meccset is.

Az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics sima három szettben nyert az osztrák Andreas Haider-Maurer ellen. A spanyol Rafael Nadal (8.) ugyancsak három szettben, de küzdelmesebb mérkőzésen nyert. Az argentin Diego Sebastian Schwartzmant ugyanis 2:43 óra perc alatt sikerült legyőznie. Mindkettőjükre olasz ellenfél vár a következő fordulóban, Nadalra a 32. kiemelt Fabio Fognini, Djokovicsra pedig a 25. Kiemelt Andreas Seppi.

A 18. kiemelt Feliciano López nagy csatában (2:6, 6:3, 1:6, 7:5, 6:3) búcsúztatta az amerikai Mardy Fisht, aki az amerikai nyílt teniszbajnokságon játszott utoljára a profik között. A 33 éves játékos már korábban bejelentette, hogy a US Open után befejezi a pályafutását.

Az olimpiai ezüstérmes Fish pályafutása során húsz alkalommal játszott ATP-tornán döntőt, és hat győzelmet aratott – utoljára 2011-ben az atlantai kemény pályás versenyt nyerte meg. Az Australian Openen, Wimbledonban és a US Openen egyesben a negyeddöntős szereplés volt a legjobb eredménye, míg a Roland Garroson a harmadik fordulóig jutott. A világranglistán 2011 augusztusában jegyezték a legmagasabban, ekkor a hetedik helyen állt.

A hölgyeknél a kiemeltek közül Agnieszka Radwanska és Madison Keys is magabiztos győzelmet aratott a második fordulóban, valamint továbbjutott Bethanie Mattek-Sands is, aki a következő körben Serena Williamsszel találkozik.