US Open: egyelőre zavartalanul menetel Simona Halep

Nem jelentett különösebb akadályt Simona Halep számára a harmadik fordulós ellenfele a US Openen. Helyi idő szerint szombat este 6:2, 6:3-ra győzte le a WTA 154. helyezettjét, Shelby Rogerst.

A román lány szettveszteség nélkül jutott el az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjéig, amelyben  Sabine Lisicki lesz az ellenfele. Shelby Rogers ellen (akárcsak az előző fordulókban) Halep takaréklángon játszott, ennél valószínűleg többre lesz szüksége, ha a negyeddöntőbe akar jutni.

A férfiaknál szintén szettveszteség nélkül nyert a US Open harmadik fordulójában a férfi egyesek mezőnyének harmadik, illetve ötödik kiemeltje. A brit Andy Murray brazil, a svájci Stan Wawrinka belga ellenfelét győzte le.