2022-es katari foci-vb: csúnyán leszerepeltek Jerevánban a trikolórok

Foró: FRFA végjátékban rúgott két góllal győzte le Örményország labdarúgó-válogatottja szerda este a román nemzeti tizenegyet a 2022-es katari világbajnokság selejtezőinek 3. fordulójában.

Gólnélküli első félidő után „kiszakadt a gólzsák” Jerevánban az Örményország-Románia világbajnoki selejtezőn: a hazaiak az 56. percben Szpercjan révén vezetéshez jutottak, amit Mirel Rădoi tanítványai Alex Cicâldău 62. és 72. percben lőtt duplájával megfordítottak.

A vendéggyőzelem felé tartó összecsapás az örmény válogatott a mérkőzés végjátékában fordította meg. A 86. percben Harojan egyenlített, három perccel később pedig Barszegjan büntetőből megszerezte a győztes gólt is.

Románia az Észak-Macedónia elleni győzelemmel, valamint a Németországtól és Örményországtól elszenvedett vereséggel három forduló után a J csoport 4. helyén áll. Amennyiben Izland gólzáporos győzelmet arat Liechtenstein felett szerda este Vaduzban, akkor a trikolórok visszacsúsznak az 5. helyre.

2022-es katari foci-vb, selejtező
J csoport

• Örményország–Románia 3–2 (0–0)
  • Liechtenstein–Izland 1-4
  • Németország–Észak-Macedónia 1-2

1. Örményország              3                 3              –             –             6–2         +4           9
2. Észak-Macedónia        3                  2              –             1              9–4         +5          6
3. Németország                3                 2              –             1              5–2         +3           6
4. Románia                         3                  1              –             2              5–6         –1           3
5. Izland                              3                  1             –             2               4–6         –2           3
6. Liechtenstein                 3                  –             –             3              1–10         –9           0