Közel egy év után hajtottak végre újra halálos ítéletet Texasban
Szerda este halálos injekcióval kivégezték azt a texasi fogvatartottat, aki több mint két évtizeddel ezelőtt halálra verte idős nagynénjét. A kivégzett férfi ügyvédje úgy véli, az ítélet meghozatalában szerepet játszott a férfi bőrszíne is.
A 41 éves Quintin Jonest helyi idő szerint 18.40-kor holtnak nyilvánították, közel 12 perccel azután, hogy megkapta a halálos injekciót a texasi huntsvillei állami büntetés-végrehajtási intézetben – írta meg a Fox News amerikai hírportál. A férfi kivégzésével a halálbüntetések tíz hónapos szüneteltetése ért véget az egyesült államokbeli Texasban, ahol a legtöbb kivégzést hajtják végre.
Az ügyészségi vádak szerint Jones 1999 szeptemberében megölte nagynénjét, Berthena Bryant, miután az nem volt hajlandó pénzt kölcsönadni neki. Jones egy baseballütővel verte agyon nagynénjét, és 30 dollárt vett el tőle, hogy azt drogok vásárlására költse.
A Texas inmate has been executed for beating his 83-year-old great aunt to death nearly 22 years ago. Prosecutors say Quintin Jones killed the woman after she refused to lend him money. Some family members had asked that he be spared. https://t.co/lJw6lu1Ppl
— The Associated Press (@AP) May 20, 2021
A 22 évvel ezelőtt elkövetett gyilkosság ellenére Jones néhány családtagja, köztük húga, Mattie Long reménykedett abban, hogy megkímélik a férfi életét, és kegyelmet kap, de beadványukat, amit Texas állam kormányzójához, a republikánus Greg Abbotthoz címeztek, elutasították. 2015-ben hivatalba lépése óta Greg Abbott csak egy halálraítéltnek, Thomas Whitakernek adott kegyelmet. A múlt héten benyújtott bírósági dokumentumok szerint az ügyészek azzal indokolták a halálos ítélet végrehajtását, hogy Jonesnak erőszakos múltja van.
Tíz hónap „szünet” után Quintin Jones volt az első texasi fogoly, akin végrehajtották a halálbüntetést. Jones megkegyelmezéséért petíciót is indítottak, melyet nem sokkal a halálos ítélet végrehajtása előtt elutasított a bíróság. Szerdán Jones ügyvédje polgárjogi panaszt nyújtott be, állítása szerint a férfi bőrszíne szerepet játszott kegyelmi petíciójának elutasításában.
(A nyitókép illusztráció | Fotó: texastribune.org)
CSAK SAJÁT