Koronavírus: átlépte a 200 milliót a fertőzöttek száma a világon
Meghaladta a világon csütörtökön a 200 milliót a koronavírus-járványban megfertőződött személyek száma, a legtöbb esetet az Amerikai Egyesült Államokban, Indiában és Brazíliában jegyezték - írta a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem adataira hivatkozva az EFE hírügynökség.
A megbetegedések száma kevesebb mint hat hónap alatt megkétszereződött. Január 26-án a világon 100 millió fertőzéses esetet tartottak nyilván a Johns Hopkins Egyetem adatai szerint. Ez azt jelenti, hogy a fertőzések száma szinte feleannyi idő alatt érte el a 200 milliót, mint amekkora alatt a járvány kezdetétől 100 millióra nőtt. Az első koronavírusos megbetegedést 2019 decemberében jegyezték a kínai Vuhanban.
Világszerte aggodalmat kelt a koronavírus Delta variánságnak a terjedése, ez a vírustörzs ugyanis kétszer fertőzőbb az eredeti változatnál és több kórházi kezelést igénylő megbetegedéseket okoz.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a múlt héten figyelmeztetett arra, hogy a jelenleg 124 országban jelenlévő Delta variánsnak tulajdoníthatóan öt földrészen megduplázódott a fertőzések száma.
Miközben az oltási kampány az utóbbi hónapokban lassított a járvány terjedésén a gazdag országokban, a szegény államokban drámai helyzetet teremtett a vakcinához való korlátozott hozzáférés, amit tetézett a Delta variáns terjedése. Aggasztóvá válhat a helyzet a gazdagabb országokban is. A The New York szerint az Egyesült Államokban legkevesebb 93 millióan utasították el a koronavírus elleni oltást, ezért a fertőzés terjedésének felgyorsulása a szakértők szerint elkerülhetetlen lesz az év végére.
A Johns Hopkins Egyetem adatai szerint a legtöbb fertőzéses esetet az Egyesült Államokban jegyezték eddig, több mint 35,3 milliót. A további sorrend: India (31,7 millió), Brazília (20 millió), Oroszország (6,2 millió), Franciaország (6,2 millió), Nagy-Britannia (5,9 millió), Törökország (5,8 millió), Argentína (4,9 millió), Kolumbia (4,8 millió), Spanyolország (4,5 millió), Mexikó (2,9 millió), Peru (2,1 millió) és Chile (1,6 millió).
A halálos áldozatok száma világon meghaladta a 4,2 milliót, több mint 614 ezret az Egyesült Államokban jegyeztek. Brazíliában több mint 558 ezer, Indiában több mint 425 ezer, Mexikóban több mint 241 ezer, Peruban pedig több mint 196 ezer koronavírusnak tulajdonított halálesetet tartanak nyilván a Johns Hopkins Egyetem adatai szerint.