banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

Ferenc pápa rövid időre megjelent a Szent Péter téren a virágvasárnapi mise végén (VIDEÓ)

Ferenc pápa megjelent a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi mise végén, és áldott nagyhetet kívánt a jelen lévő több mint húszezres tömegnek.

A katolikus egyházfő kerekesszékben érkezett meg a bazilika előtti szabadtéri oltárhoz. Megjelenését a tömeg tapssal köszöntötte, számol be azMTI.

„Jó virágvasárnapot, áldott nagyhetet!” – mondta olaszul a pápa.„Jó virágvasárnapot, áldott nagyhetet!” – mondta olaszul a pápa | Fotó: VaticanNews Facebook oldalaAz egyházfő köszöntötte az oltár közelében álló bíborosokat, díszvendégeket és végighaladt a hívőkkel teli egyik szektor folyosóján.

Ferenc pápa utoljára február 9-én vezetett misét a Szent Péter téren.

Mint megírtuk, a pápa 38 nap kórházi kezelés után március 23-án hagyta el a Gemelli-klinikát.

Azóta az egyházfő április 6-án rövid időre megjelent a betegek jubileumi miséjén, és köszöntötte a jelenlevőket, április 10-én felkereste a Szent Péter-bazilikát, szombaton pedig a Santa Maria Maggiore-bazilikát, ahol fehér rózsacsokrot helyezett el a várost oltalmazó Szűz Mária-ikonnál.

A virágvasárnapi misét a Szent Péter téren Leonardo Sandri, a bíborosi kollégium aldékánja mutatta be. A szertartás – a hagyománynak megfelelően – körmenettel kezdődött, amely a tér közepén álló obeliszktől a Szent Péter-bazilika előtti szabadtéri oltárig haladt. Jézus jeruzsálemi bevonulását idézve papok és hívők pálmaleveket és olajfaágakat tartottak kezükben, melyeket Sandri bíboros megáldott.

A papok fonott pálmaleveleket vittek, amelyek minden évben Sanremo városából érkeznek. A hívők pálma- és olajágakat tartottak a kezükben, a Vatikáni Kormányzóság közlése szerint a téren százötven pálmalevelet és közel kétszázezer olajágat osztottak szét. Utóbbiak a Róma környéki Lazio tartomány olajfaültetvényeiről érkeztek. A szabadtéri oltárhoz szokás szerint olajfákat helyeztek.

A szertartáson elhangzott fohászok kínaiul az egyházért, franciául a pápáért és a papságért, ukrán nyelven a hitükért üldözöttekért, németül a szegényekért és kirekesztettekért, japánul a hatalmat és erőszakot követőkért szóltak – utóbbiak esetében azért imádkoztak, hogy szívük megenyhüljön és a fegyverek kihulljanak a kezükből.

A pápa által írt homíliát is felolvasták: a szövegben az egyházfő emlékeztetett, hogy Jeruzsálem kitárt kapukkal várta Jézust, aki nem sokkal később a kereszt terhe alatt távozott. Ma is nagyon sokakat a gyűlölet és az erőszak a kálvária útjára kényszerít, háború és nyomor gyötri őket, de „Krisztus keresztjének hordása soha nem hiábavaló” – fogalmazott. Ferenc pápa hangsúlyozta:

„Ne a nyakunkban, a szívünkben hordjuk a keresztet […] nyújtsunk kezet annak, aki nem bírja tovább, emeljük fel, aki elesett, öleljük át, aki vigasztalhatatlan.”

A Vatikán ezen a vasárnapon is írásban közölte az Úrangyala-imádságot kísérő pápai beszédet, melyben Ferenc pápa a világ háború dúlta térségeit említette, többek között Szudánt, ahol április 15-én lesz két éve a háború kezdetének, és az ötven éve kezdődött libanoni polgárháborúról is megemlékezett.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?