Szöul az atomtámadás első jelére porig rombolja Phenjant
Dél-Koreában készen állnak a tervek, hogy egy esetleges észak-koreai atomtámadás első jelére a földdel tegyék egyenlővé Phenjant - közölte a szöuli média.
Katonai forrásokra hivatkozva azt írták: az észak-koreai fővárost ballisztikus rakétákkal és robbanótöltetekkel támadnák, és földig rombolnák azokat a negyedeket, amelyekben a phenjani vezetés tartózkodik.
Észak-Korea a héten végrehajtotta ötödik kísérleti atomrobbantását. A nemzetközi közösség határozottan elítélte az újabb, az eddigieknél is nagyobb atomtöltettel végrehajtott kísérletet, az ENSZ Biztonsági Tanácsa pedig újabb büntetőintézkedéseket helyezett kilátásba Észak-Koreával szemben.
Szöulban készen állnak a tervek, hogy egy esetleges észak-koreai atomtámadás első jelére a földdel tegyék egyenlővé Phenjant – jelentette vasárnap katonai forrásokra hivatkozva a Yonhap dél-koreai hírügynökség. “Phenjan minden kerületét, különösen azokat, ahol az észak-koreai vezetés rejtőzködhet, ballisztikus rakétákkal és robbanótöltetekkel fogjuk porig rombolni, amint Északról bármilyen jelet tapasztalunk, amely atomfegyver bevetésére utal. Más szóval az északi főváros hamuvá lesz, és eltűnik a térképről” – tette világossá a neve mellőzését kérő dél-koreai katonai forrás.
A terv neve: Korea Tömeges Válaszcsapás és Megtorlás
A védelmi minisztérium a parlamentnek is jelentette, hogy készen áll a Korea Tömeges Válaszcsapás és Megtorlás nevű terv. A névtelenséget kérő katonai vezető közölte, hogy háború esetén, ha atomtámadásra utaló jelet észlelnek, a dél-koreai hadsereg azonnal megelőző csapást mér személyesen Kim Dzsong Unra és az észak-koreai katonai vezetésre. Ehhez Szöul saját fejlesztésű, 300, 500 és 1000 kilométeres hatótávolságú, hagyományos robbanótöltettel felszerelt ballisztikus rakétákat készített elő. Jövőre pedig az egész rakétaarzenált letesztelik és ki is bővítik.
“A válaszcsapás és megtorlás terve a legtöbb, amire a hadsereg saját atomfegyver híján képes” – nyomatékosította a névtelenül nyilatkozó katonatiszt. Egy másik forrás arról is beszámolt, hogy a dél-koreai haderőn belül saját egységet hoztak létre, amelynek feladata az, hogy támadás esetén elpusztítsa az észak-koreai katonai vezetést.