Forbes: Lévai Anikó, Orbán felesége a legbefolyásosabb magyar nő

Összeállította a legbefolyásosabb magyar nők listáját a Forbes, a közélet kategóriában Orbán Viktor miniszterelnök felesége került az első helyre. Lévai Anikó állítja, ritkán kér férjétől, de a kormányfő olyankor odafigyel a véleményére.

A havilap a legbefolyásosabb nőket rangsorolja áprilisi számában négy különböző kategóriában. Az üzleti szférában az OTP volt marketing- és értékesítési ügyvezető igazgatója, Balogh Gabriella lett az első, aki jelenleg Spéder Zoltán médiabirodalmának meghatározó vezetője. A médiakategóriában az RTL-es kereskedelmi igazgató, Vidus Gabriella lett az első, a kultúra területén pedig az ország legnagyobb prózai színházát irányító színész-rendező, Eszenyi Enikő nyert.

Lévai Orbánról: „Megfontolja a kérésemet”

Hiába az ország legbefolyásosabb emberének társa, nincs érdemi befolyása, vagy legalább is nem használja azt – írta a Forbes e-mailben küldött kérdéseire válaszolva Lévai Anikó. „Többnyire a sajtóból informálódom, és abból az egyébként hétköznapi, de sűrű életből, amit élek. Házastársként természetesen hatunk egymásra: értékrendünkben, ízlésünkben, szokásainkban” – fogalmazott a lapnak adott interjúban Lévai.

„Nagyon ritkán történik ilyen. Ezekben az esetekben megfontolja a kérésemet” – válaszolt arra a kérdésre, hogyan viszonyul Orbán ahhoz, ha a felesége kér valamit tőle. „Fama mendax” (koholt pletyka) – reagált latinul arra a mendemondára, hogy szokott egyeztetni az egyik minisztérium vezetőjével. 

Lévait a listán a frissen kinevezett amerikai nagykövet, Szemerkényi Réka követi. A harmadik helyen a médiahatóság elnöke, Karas Mónika áll. Az amerikai kitiltási lista után a legbefolyásosabb nők listáján is biztosította helyét a Nemzeti Adó és Vámhivatal elnöke, Vida Ildikó, de szerepel rajta az ellentmondásos megítélésű Geréb Ágnes, az otthonszülés hazai úttörője, Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója és Móra Veronika, a hírekben az elmúlt hónapokban gyakran szereplő és a Norvég Alapból finanszírozott Ökotárs Alapítvány igazgatója.

Rubint Réka is felkerült a listára

Az üzleti szféra legbefolyásosabb asszonya, Balogh Gabriella kapcsolata korábbi főnökével, Csányi Sándorral nem szakadt meg, amióta távozott az OTP-től: az Magyar Labdarúgó Szövetség elnökségi tagja. Őt Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon kormányzati kapcsolatok és kommunikációs igazgatója, majd Fábián Ágnes, a Henkel Magyarország ügyvezetője követik a rangsorban, de helyet kapott a listán a Google magyar vállalatát irányító korábbi Sláger Rádió-vezér Heal Edina is.

Az üzleti szféra toplistáján kapott helyett két híresség is: Stahl Judit nyolcadik a listán, a férjével, Schobert Norberttel közös vállalkozást építő Rubint Réka befolyását pedig mi sem mutatja jobban, minthogy 666 ezer követője van a Facebookon. Stahl és Rubint a legbefolyásosabb celebek listáján is szerepelt a magazin tavaly júliusi számában.

Az R-Time-ot vezető Vidus Gabriella a magyar média legbefolyásosabbja a hölgyek közül. Helyet kapott a listán az Egyenes beszéd házigazdája, Kálmán Olga, a TV2 társtulajdonosa és ügyvezető igazgatója, Yvonne Dederick, a Story magazin főszerkesztője, Szalai Vivien és Erős Antónia, az RTL Klub Híradójának műsorvezetője is.

A kultúra legbefolyásosabb nője 2009 óta vezeti a Vígszínházat. A színész-rendező, Eszenyi Enikő, aki egyedüli pályázóként valószínűleg folytathatja a munkát Magyarország legnagyobb prózai kőszínházának élén. Őt Havas Ágnes, a Nemzeti Filmalap vezérigazgatója és Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektora követik.

Kimaradt?