Ismét sertéstetemeket találtak Kína egy nagy folyójában
Több mint 130 sertéstetemet találtak Kelet-Kína egyik nagy folyójában, Csianghszi tartomány székvárosának ivóvízgyűjtő területén - számolt be a helyi illetékesek tájékoztatása nyomán a kínai média szerdán.
Nancsang város szomszédságában, a 758 kilométer hosszú Kancsang folyó egy szakaszán először a múlt hét végén fedezték fel az elhullott állatokat. A Jangce mellékfolyójának vizéből kedd estig 131 darab tetemet halásztak ki, amelyeket a híradások szerint körültekintően megsemmisítettek. A kutatást folytatják. A szakemberek szerint a szennyeződés a folyó felső szakaszán keletkezett. A vezetékes ivóvíz vizsgálatát folyamatosan végzik, annak minőségét eddig biztonságosnak ítélték.
Egy évvel ezelőtt, 2013 márciusában elhullott sertések ezreit találták Sanghaj Huangpu folyójában, ami pánikot keltett a metropolisz lakóinak körében. A nyomozás akkor megállapította, hogy a betegségben elhullott állatok a sertéstelepeiről ismert Csöcsiang tartományi Csiahszing városban kerültek a folyóba.
A kínai média akkoriban feltárta, hogy az elpusztult állatoktól bevett gyakorlatként szabadulnak meg úgy, hogy a folyóba dobják őket. Mint kiderült, akkoriban sertések tízezrei pusztultak el a tenyésztés és tartás hiányosságai, betegségek és a rossz időjárás miatt. A gyanú szerint járvány tizedelte az állatállományt. Az esetet követően a média azt közölte, hogy megszigorították az állategészségügyi ellenőrzéseket és szigorították az elhullott állatok kezelésének rendjét.