Beperelték az anglikán egyházat, mert nem ad össze melegeket
Jogi eljárást indított egy brit homoszexuális pár az anglikán egyház ellen, mert az nem akar meleg párokat esketni.
Nagy-Britanniában a múlt hónapban lépett életbe az azonos nemű párok házasodását lehetővé tévő jogszabály, miután a londoni parlament két háza által hosszas tárgyalássorozat után elfogadott törvényt az uralkodó kihirdette. A törvénymódosítást a Konzervatív Párt, a vele koalícióban kormányzó Liberális Demokraták és az ellenzéki Munkáspárt hivatalosan egyaránt támogatta.
A törvény ugyanakkor záradékokat tartalmaz annak biztosítására, hogy az egyházakat ne lehessen akaratuk ellenére kötelezni azonos neműek összeadására vallási ceremónia keretében. A brit kormány a 2010-ben elfogadott esélyegyenlőségi törvény módosítását is tervezi annak megakadályozására, hogy diszkriminációra hivatkozva perek induljanak az egyházak ellen, ha azok nem akarnak meleg párokat megesketni.
A szombati brit sajtó beszámolói szerint azonban az angliai Essex megyében élő Barrie Drewitt-Barlow és partnere - akit a lapok csak Tony néven említenek - bírósághoz fordult, mivel az anglikán egyház nem hajlandó engedélyezni az azonos neműek templomi esküvőjét. Barrie Drewitt-Barlow a Daily Mail című konzervatív brit napilapnak elmondta, hogy templomban szeretne házasságot kötni partnerével. Kijelentette: örülnek a törvénynek, ám az egyházi tiltás miatt mégsem tudnak élni a lehetőséggel úgy, ahogy szeretnék.
"Meg kell győzni az egyházat arról, hogy gyakorló keresztényként ismerje el a mi közösségünket is" - mondta Drewitt-Barlow, aki öt örökbefogadott gyermeket nevel partnerével.
A Nagy-Britanniában államegyháznak minősülő anglikán unió - amelynek első számú világi vezetője a mindenkori brit uralkodó - már tavaly nyáron bejelentette, hogy nem tud támogatni olyan törvénymódosítást, amely a házasságnak mint "férfi és nő egybekelésének lényegi, a történelem során intézményesült jellegét változtatja meg".
A házasság sokféle előnyt kínál a társadalom számára, nem csupán a kölcsönösség és a hűség előmozdítójaként, de a "biológiai egymáshoz illőséget" elismerő intézményként is, amely magában foglalja sokak számára az utódok nemzésének lehetőségét is - fogalmazott az anglikán egyház tavalyi állásfoglalása.