Repülőgépben kialakított szálloda nyílik Székelyföld közelében
A szálláshelyet az egyik leglátogatottabb hazai idegenforgalmi objektum közelében nyitják.
Egy Boeing 737-esben kialakított szálloda fog működni Barcarozsnyón, számolt be a profit.ro. A repülőgépet Bukarestből szállították a helyszínre, ami okozott némi fennakadást a forgalomban. A gépet az időközben csődbe ment hazai fapados légitársaság, Blue Air üzemeltette. 
„A koncepció úgy van kitalálva, hogy harmonikusan illeszkedjen bele a tájba és ne legyen zavaró a közösség számára. Egy válogatott ügyfélkörnek szól, amely csendre és exkluzív élményekre vágyik a természet ölén” – nyilatkozta Răzvan Iancu, a helyi önkormányzat szóvivője. Azt nem fejtette ki, hogyan integrálódhatna harmonikusan a környezetben egy nagyon oda nem illő repülőgép.
Az eredeti szálláshely Barcarozsnyó Törcsvár felőli kijáratánál lesz, mintegy 500 méterre az országúttól. Azt nem közölte az önkormányzat, hogy a Boeing mikortól fogadja majd a vendégeket.
„2019-hez viszonyítva a szálláshelyek teljes árbevétele 80 százalékot meghaladó arányban nőtt, ami több mint duplája az Európai Unió 34 százalékos átlagának. (…) Ahhoz, hogy tartani tudja a ritmust, Romániának több külföldi turistát kell vonzania, s több okot kínálnia a látogatásra. A potenciál megvan, azonban a siker a beruházásoktól és a hosszú távú stratégiától függ” – nyilatkozta Raluca Buciuc, a Colliers tanácsadó cég munkatársa.
A valóság az, hogy az említett 80 százalékos növekedés főleg a szállások drágulásának a számlájára írható. A külföldi vendégek száma az elmúlt évtizedben csak 23 százalékkal nőtt, miközben Magyarország 26, Lengyelország pedig 44 százalékos növekedést tud felmutatni.
CSAK SAJÁT