banner_rtaOjPsr_970x250.png
banner_GInwbUkj_728x90 (1).png
banner_h7zf3gRj_300x250 copy.png

A kínai hadiipar profitál a pakisztáni-indiai háborúból

Mintegy 20 százalékkal ugrottak meg a kínai védelmi cégek részvényárfolyamai az indiai–pakisztáni konfliktus miatt, írja a Világgazdaság.

Az a hír különösen jót tett, hogy a pakisztáni miniszterelnök-helyettes és külügyminiszter bejelentette: kínai gyártmányú J-10C vadászgépek öt indiai harci gépet lőttek le.J-C10-es vadászgép | Fotó: Wikipedia

Isak Dár, a külügyi tárca vezetője az iszlámábádi parlamentben jelentette be, hogy J-10C típusú kínai vadászgépeket használtak a támadásban. A pakisztáni pilótákat állítólag utasították, hogy csak azokat az indiai gépeket vegyék célba, amelyek bombáztak. „Ez az oka annak, hogy csak öt repülőgépet lőttek le. Ha más lett volna az utasítás, akkor 10-12 repülőgépet találtak volna el” – mondta a külügyminiszter.

A pakisztáni hadsereg állítása szerint három indiai Rafale-t, egy orosz MiG–29-est és egy szintén orosz SZU–30-ast lőtt le, azonban ezt semmiféle bizonyítékkal nem támasztotta alá.

Peking Pakisztán szövetségese és a legnagyobb fegyverellátója, 2019 és 2023 között Iszlámábád fegyverimportjának a 82 százaléka származott Kínából.

A J-10C-t (kínai neve Csengdu, vagyis életerős sárkány) Chengdu Aircraft Industry Group, hagyományosan és közismertebb nevén Chengdu Aircraft Corporation, az AVIC leányvállalata gyártja, és elsősorban a kínai és a pakisztáni légierő használja. Elsődlegesen légi harcra fejlesztették ki, de támadásra is képes, az ára 80 millió dollár.

Kapcsolódók

Kimaradt?