banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

Még négy napig lehet nevezni az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaversenyre

Már csak négy napig, április 18-ig várják a párlatokat a csíkszeredai Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaversenyre. A 2021-ben útjára indított megmérettetés elsődleges célja a kulturált párlat- és pálinkafogyasztás népszerűsítése Erdélyben, különös figyelemmel az évszázados hagyományokra és a jelenkor minőségi követelményeire.

Még négy napig fogadják a nevezéseket az idei Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaversenyre.

Idén is sok nevezőre számítanak a szervezők | Fotó: Ákovita

A Székely Gazdaszervezetek Egyesülete, számos partnerrel közösen, 2021-ben indította útjára az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaversenyt Csíkszeredában.  A verseny elsődleges célja a kulturált párlat- és pálinkafogyasztás népszerűsítése Erdélyben, különös figyelemmel az évszázados hagyományokra és a jelenkor minőségi követelményeire.

A verseny nevezői olyan részletes visszajelzést kapnak az általuk nevezett minták érzékszervi tulajdonságairól, amelyet a bírálatban kiemelt nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező minősítők készítenek el.

Március 3-tól elkezdődött a nevezés, a szervezők április 18-ig várják a mintákat, tehát már csak néhány napig lehet nevezni. Az érzékszervi bírálatot a május 2–3. időszakban tartjk, a díjkiosztó gála időpontja pedig július 4-e.

A részletes versenyfelhívás, valamint információk a nevezés módjáról, gyűjtőpontokról, nevezési díjról ezen az oldalon találhatók, nevezni pedig itt lehet.

Nézd meg a videónkon, milyen volt a tavalyi Ákovita!

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?