A közösségi média jó hatással van az idősek mentális egészségére
Egy kínai kutatócsoport friss tanulmánya szerint a közösségi hálózatok használata fontos szerepet játszhat a depresszió megelőzésében és a tünetek enyhítésében az idős emberek esetében.
Az adatgyűjtés 2018-ban és 2020-ban zajlott, az elemzések pedig azt mutatták, hogy azok, akik 2018-ban nem mutattak depressziós tüneteket és aktívan használták a közösségi médiát, 24 százalékkal kisebb valószínűséggel tapasztaltak depressziós tüneteket a következő két évben, mint azok, akik nem voltak aktívak ezeken a platformokon. A 2018-ban már depressziós tüneteket tapasztalóknál is kedvező hatást mutattak az eredmények: a rendszeres közösségimédia-használat javíthatta a mentális egészségüket.
A Translational Psychiatry című nemzetközi szaklapban megjelent elemzésből kiderült, hogy azok, akik hat különféle online tevékenység – például csevegés, hírolvasás, videónézés, online játék, mobilos fizetés, posztok megosztása – közül legalább hármat aktívan végeztek, nagyobb eséllyel tapasztalták a depressziós tünetek csökkenését, mint akik nem vettek részt ilyen tevékenységekben.
A kutatás vezetője, Qi Yanling professzor szerint a közösségi média szerepe különösen fontos lehet a kínai társadalom gyorsuló elöregedésével összefüggésben. Becslések szerint 2035-re több mint 400 millió 60 év feletti ember él majd Kínában, ami a teljes népesség több mint 30%-át teszi ki.
A professzor javasolta, hogy az idős lakosság számára mobiltelefonokat biztosítsanak, illetve terjesszék a mentális egészség fontosságáról szóló tájékoztató anyagokat a közösségi hálózatokon.
CSAK SAJÁT