Dolgozik új operációs rendszerén a Google
A Google már hosszabb ideje dolgozik a Fuchsia megalkotásán, a folyamat teljesen nyilvános.
A webes konszern tavaly augusztus óta nyilvánosságra hozza a program kódját a Githubon, habár az operációs rendszer csak egyetlen parancssorból állt, csak nemrég óta rendelkezik felhasználói kezelőfelülettel is.
Az új operációs rendszer középpontjában az adott nap, a felhasználó és az általa használt eszköz áll. A Fuchsia megmutatja az illető profilképét, az adott napot, a pontos időt és helyet, valamint az akkumulátor aktuális állapotát. Egyetlen mozdulattal még pontosabb információk kaphatók az akkumulátorról, a WLAN- és a többi hálózati kapcsolatról. Emellett a felhasználók beállíthatják a készülékük hang- és fényerejét, aktiválhatják a repülési üzemmódot és megváltoztathatják a képernyő elrendezését.
Az új szoftvernél az alkalmazások akár egymás mellett vagy felett is elhelyezhetők, ha például valaki egy videót akar megnézni, miközben egy dokumentumot szerkeszt. Erre eddig csak az Android legújabb változata képes, az viszont még nem érhető el minden eszközre. Ezenkívül van egy olyan funkció is, amellyel az emberek a különböző programok között válthatnak oda és vissza.
Az információs központ alatt található a keresési mező. A Google megpróbál a személyes adatokból (tartózkodási hely, naptárbejegyzések stb.) hasznos információkat kiszedni és ezáltal megkönnyíteni a felhasználók életét. A cél az, hogy az emberek egyetlen pillanat alatt láthassák például az időjárást, a repülőgépük indulását és azt, hogyan jutnak el a legegyszerűbben az A-ból a B pontba.