Itt az elektronikus kijárási tilalom
A kasmíri kabinet célja az, hogy megnehezítse a tartományon belül az India elleni tiltakozások megszervezését és megtartását. Az intézkedés hivatalosan az elektronikus kijárási tilalom nevet viseli és többek között megtiltja a területen élők számára a gyülekezést.
Az intézkedés kiterjed többek között az olyan közösségi platformokra és kommunikációs szolgáltatásokra, mint a Facebook, a Twitter, a WhatsApp és a Skype. Az okostelefonokhoz sem érhető el nagy sávszélességű internetkapcsolat.
Az indoklás alapján a közösségi hálózatokat "nemzetellenes és antiszociális elemek" zavargások keltésére használhatják fel. A lépésre azért volt szükség, mert az elmúlt hetekben a helyiek, elsősorban a fiatalok, egyre erősebben tiltakoztak India és az indiai biztonsági erők ellen. Kasmírban egyáltalán nem számítanak újdonságnak az internetblokádok.
A feszült időszakokban teljesen megszokott dolog volt, hogy korlátozták a világháló használatát vagy az SMS-ek küldését. Ugyanakkor ez az első alkalom, amikor ilyen átfogó intézkedést vezettek be. A cél egyértelműen az, hogy megakadályozzák az ellenzék információcseréjét és szervezkedését. Mindez azonban csak olaj lehet a tűzre és a helyiek még inkább India ellen fordulhatnak. Kasmír a hindu és a muszlim kultúrkör és érdekszféra ütközőpontján helyezkedik el, Pakisztán megpróbálta fegyveresekkel is elfoglalni, de az indiai hadsereg közbelépett. A régióban gyakorlatilag folyamatos rendkívüli állapot van érvényben, állandóak az ellenőrzések, a bojkottok, a tüntetések és a rendőrségi akciók, így a közösségi hálózatoknak az információcserében különösen fontos szerepük van - elsősorban a fiatalok számára.