Tizenegy egyetem, tizenöt csapat – Esettanulmány-versenyt szerveztek a Sapientia csíkszeredai karán

Tizenhatodik alkalommal szervezte meg a Sapientia Esettanulmány Verseny elődöntőit és döntőjét a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán működő Bölöni Farkas Sándor Szakkollégium, valamint az Üzleti Tudományok Tanszék.

Tizenegy Kárpát-medencei egyetem tizenöt, egyenként négyfős csapata mérte össze tudását a mögöttünk álló hétvégén Csíkszeredában a Sapientia Esettanulmány Verseny elődöntőiben és döntőjében.

Tizenegy egyetem képviseltette magát | Fotók: Sapientia EMTE

Mint a házigazda Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának beszámolójából kiderült, az esemény főszervezője dr. Wengritzky Zsuzsa, a Sapientia EMTE Üzleti Tudományok Tanszékének adjunktusa, koordinátora pedig dr. Bíró Bíborka Eszter, egyetemi adjunktus, dékánhelyettes volt. Az esettanulmány megírásáról a tanszék két oktatója: dr. Fülöp Kinga Erzsébet és dr. Kádár Beáta gondoskodtak, a bloomexpress.ro vállalkozás alapító társtulajdonosai: dr. Bíró Boróka Júlia és Sike Csanád által szolgáltatott információk alapján.

A versenyre jelentkezett hallgatóknak 48 órájuk volt kidolgozni az eset megoldását. Ezek bemutatása szombaton történt meg a Sapientia EMTE csíkszeredai karán.

A Kárpát-medence tizenegy egyeteméről tizenöt csapat kelt versenyre. Négyfős csapatokba szerveződve, hatvan egyetemi hallgató mérte össze tudását Csíkszeredában. A versenyző egyetemi hallgatók Magyarországról (Budapest, Debrecen, Győr, Pécs, Veszprém), Felvidékről (Komárom), Kárpátaljáról (Beregszász), illetve Erdélyből (Csíkszereda, Nagyvárad, Székelyudvarhely) érkeztek.

Összetett kihívás elé állították a versenyző csapatokat

 „Az esettanulmány alapú oktatás rendkívüli fontossággal bír a közgazdaságtani egyetemi szakterületeken tanuló hallgatók gyakorlatorientált képzésében. Nagyon fontosnak tartjuk az elméleti szaktudás elsajátítása mellett a gyakorlati tudás megszerzését. Erre kiváló lehetőség az esettanulmány alapú oktatás akár a tanteremben, akár az ehhez hasonló megmérettetéseken, hiszen a hallgatók ezen versenyek keretében vállalkozókkal és konkrét vállalati esetekkel, helyzetekkel, megoldásra váró kérdésekkel találkozhatnak. Ugyanitt gyakorolhatják, fejleszthetik a kritikus gondolkodást, valamint a problémamegoldó készségeiket, képességeiket” – osztotta meg dr. Bíró Boróka Júlia zsűritag, az esetet biztosító vállalkozás társalapítója.

A bloomexpress.ro egy székelyföldi, sepsiszentgyörgyi kisvállalkozás, melynek társalapítói: dr. Bíró Boróka Júlia (közgazdász, virágkötészeti szakember, oktató) és Sike Csanád (közgazdász, onlinemarketing-szakértő). Európában egyedülálló üzleti modellt építve kínálnak virágcsokor házhozszállítási szolgáltatást országszerte, virtuális piactér rendszeren keresztül. Alapgondolatát egy közösségi piactér létrehozása képezi, ahol a különböző virágüzletek saját kínálatukkal jelenhetnek meg, így a vásárlók nem egy központilag meghatározott csokorkínálatból válogathatnak, hanem helyi virágboltok lokális portfoliójának egyedi kompozícióit rendelhetik meg.

A versenyben résztvevő egyetemi hallgatók többek között a következő kérdéskörökre keresték a választ és vázoltak konkrét megoldásokat: a virágbolt partnerhálózat bővítése, minőségbiztosítás és logisztikai kihívások, marketingstratégia kidolgozása, nemzetközi terjeszkedés.

 „Fejlesztési stratégiáikat, az egyes problémák orvoslására adott lehetséges válaszaikat szakmai zsűri előtt kellett bemutatniuk a csapatoknak. A szakmai zsűriben egyetemi oktatók, versenyszféra képviselői, valamint az esettanulmány alapját képező vállalkozás alapítói voltak benne, akiktől a versenyző hallgatók változatos szakmai perspektívájú, elméleti és gyakorlati visszajelzést kaptak munkájukra vonatkozóan. Továbbá a konkrét vállalati eset jó példaként, inspirációként szolgálhat a versenyzők számára, hogy itthonról, otthonról is lehet vállalkozást indítani és vezetni, munkahelyeket teremteni, nemzetközi színvonalú szolgáltatásminőségre törekedni, innoválni” – számolt be dr. Bíró Boróka Júlia.

A versenyen résztvevő csapatok a következő egyetemekről érkeztek:

  • Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Csíkszeredai Kar (Csíkszereda)
  • Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (Budapest)
  • Partiumi Keresztény Egyetem (Nagyvárad)
  • Selye János Egyetem (Komárom)
  • Debreceni Egyetem (Debrecen)
  • Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar (Pécs)
  • Széchenyi István Egyetem (Győr)
  • Edutus Egyetem (Székelyudvarhely)
  • II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola (Beregszász)
  • Pannon Egyetem Veszprém (Veszprém)
  • Budapesti Corvinus Egyetem (Budapest)

A verseny végeredménye:

  1. díj: EconomX csapat, Budapesti Gazdasági Egyetem
  2. díj: Azul Consulting csapat, Budapesti Corvinus Egyetem
  3. díj: IMPACT csapat, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Kar
  • dicséret: Innowiz, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Kar
  • Támogatói különdíj: Profit Girls, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola, Beregszász.
16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?