Jubileumi Bethlen-bált tartottak Nagyenyeden a kollégium végzőseivel

Huszonötödik alkalommal szervezték meg pénteken este Nagyenyeden a Bethlen-bált, amely nemcsak a Bethlen Gábor Kollégium, hanem a város és a környék kiemelkedő eseménye, főszereplői pedig a mindenkori végzős diákok.

A szalagavatás után ez a második lehetőség, amikor a közösség előtt nagykorú, felelősséget vállaló felnőttként mutatkozhatnak be – idén összesen nyolcvanhárman. Díszvendégek, tanáraik, szüleik, rokonok figyelik szó szerint „minden lépésük”, hiszen a bál csúcspontja a végzősök által bemutatott tánc, az elmaradhatatlan keringővel. Elegancia, etikett, igényes szórakozás – ilyen és ehhez hasonló jelzőkkel lehetne illetni az eseményt.

A Bethlen-bálnak megvan a maga jól bevállt forgatókönyve, amelyhez ragaszkodnak a szervezők, így történt ez idén is. A 360 résztvevőt a rendezvény konferálója, Kerekes Erika igazgató-helyettes köszöntötte és rámutatott: a bál egy gyöngyszem a végzősök életében, ugyanakkor a diákok a tanárok gyöngyszemei.Elsőbálozók | Fotók: a Bethlen Gábor Kollégium Facebook-oldal

Az esemény idei fővédnöke, Takács Csaba, a Communitas Alapítvány elnöke meghatottan emlékezett vissza arra, hogy a kollégium 350 éves évfordulójára rendezett emlékünnepségen is részt vett feleségével, és mindketten az ősi alma mater végzősei lévén, leírhatatlan élmény számukra a 400. jubileumot is átélni.

Gudor Kund Botond református esperes azt kívánta a végzősöknek, hogy a hit mindvégig legyen velük, hiszen ez segített át sok generációt a nehézségeken. Lőrincz Helga, Nagyenyed RMDSZ-es alpolgármestere kiemelte: kevés olyan iskola van Erdélyben, amely hasonlóan színvonalas eseménnyel ünnepli a végzős diákok nagykorúsítását, és hozzátette: „A kollégium 400 évében benne van a ti itt eltöltött négy, nyolc vagy tizenkét évetek is: ez egy gyönyörű történet.”

Ladányi Árpád Csaba, a Fehér megyei RMDSZ-szervezet elnöke hangsúlyozta: a kollégium követi diákjai sorsát, azok sikere mindig az iskola és a közösség büszkesége is.

Nagy Tímea Fehér megyei kisebbségi tanfelügyelő az esemény egyediségét emelte ki, Szabó Csilla Erzsébet, a magyar pedagógusszövetség (RMPSZ) Fehér megyei szervezetének elnöke szerint a menyasszonyi ruhában táncoló lányok látványa a szülőkben az eltelt 18 év történéseit idézi fel, annak minden örömével és bánatával együtt.

A házigazdák nevében Szőcs Ildikó igazgató köszöntötte az egybegyűlteket, megköszönte Kerekes Ferenc, Tóth Tünde és Móricz Melinda osztályfőnökök szervezőmunkáját, a végzősöknek pedig azt kívánta, hogy „jó emlékek tornyosuljanak az iskolában eltöltött évekhez”. Ugyanakkor megköszönte a Lőrincz házaspár, Zoltán és Gertrud áldozatkész munkáját, amellyel nemzedékeket tanítottak meg táncolni.

A köszöntőbeszédek után a várva-várt táncbemutató következett, amelyet két végzős diáklány, Csép Tímea és Nagy Dóra tanítottak be társaiknak sikeresen. A fehér, menyasszonyi ruhában fellépő lányok, illetve a fekete kosztümöt viselő fiúk látványos bevonulása és kecses tánca ezúttal is feledhetetlen élményt nyújtott, könnyeket csalogatva a meghatódott, elsőbálozós lányok édesanyáinak szemébe. A remek hangulat mindvégig megmaradt a vacsora, a tombola és a tánc alatt, a jó zenét Demeter Levente szolgáltatta.

A Maszolnak Lőrincz Gertrud mesélt a Bethlen-bálhoz kapcsolódó élményeiről. „Férjemmel 27 éve tanítjuk a végzősöknek ezeket a gyönyörű, elegáns táncokat. Általában már szeptemberben el szoktuk kezdeni a próbákat, mert ezt a bált februárban szokták tartani, de a világjárvány miatt később lehetett csak megszervezni, a tavaly el is maradt az esemény. A tanítványok között van tehetséges és botlábú táncos is, de végül mindenki megtanulja, olyan eset is volt az évek során, amikor hazahívtunk egy-egy gyereket gyakorolni. A próbákra kisebb diákokat is hívunk, főleg fiúkat, mert őket kérjük fel, ha nincs minden lánynak párja. Sok gyakorlásra, kitartó munkára van szükség, de nagy örömöt jelentett számunkra, mert ugyanezt láttuk a fiatalok arcán is” – mondta.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?