Sztrók-központot adtak át Szatmárnémetiben

Határon átívelő együttműködésből valósult meg kiemelten fontos beruházás a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban.

Jelentősen csökkenti az agyvérzés okozta halálesetek számát és az agyi károsodás okozta sérülések súlyosságát a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházban eszközölt fejlesztés: eddig az agyérkatasztrófát szenvedett betegeket legközelebb Nagybányán tudták hatékonyan ellátni, mától viszont Szatmárnémetiben is működik sztrók-központ. Ez azért is kiemelt fontosságú, mert az ilyen esetekben élet-halál kérdése a gyors beavatkozás.

Fotók:  Szatmár Megyei Tanács

Az európai alapok lehívásának köszönhetően az új központot a legmodernebb technológiával szerelték fel a sztrók gyors és pontos diagnosztizálása érdekében. Ez magában foglalja a fejlett képalkotó és speciális értékelési módszereket az elváltozások típusának és súlyosságának meghatározására.

A projekt keretében beszerzett berendezések között 10 ágy, extra és intrakraniális doppler ultrahangos szkennerek, EEG- és EKG-készülékek, MRI agyi angioanalízissel, megfigyelőállomás, monitorok és egyéb speciális műszerek szerepelnek, amelyek a betegek pontos diagnosztizálására, kezelésének és rehabilitációjának javítására szolgálnak. Ez a projekt ugyanakkor az egész kórház számára fontos beruházást is jelent, mégpedig egy orvosi oxigéntermelő központ telepítését.

 A sztrók-központot a kórházon belül az elmúlt évben átadott neurológia-osztályon alakították ki.

„A korai diagnózis és a gyors beavatkozás létfontosságú ebben az állapotban. A legmodernebb orvosi berendezésekkel felszerelt központunk és magasan képzett szakemberekből álló csapatunk célja, hogy a remény jelzőfénye legyünk azok számára, akiket szélütés ér. Az új létesítmény mostantól növeli az érintettek gyógyulási esélyeit, és nagymértékben hozzájárul az életminőségük javításához" - mondta Pataki Csaba, a Szatmár Megyei Tanács elnöke.

Mint megtudtuk: a beruházás 854 ezer euró értékű, amit a kórházat működtető Szatmár Megyei Tanács a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Egyetemi Kórházzal közös román-magyar határon átívelő pályázat segítségével teremtettek elő.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?