Kettős győzelem Bécsben: első és harmadik helyezést értek el a BBTE közgazdász hallgatói

Május 9–11. között rendezték meg a bécsi Modul Egyetem és Mathias Corvinus Collegium által szervezett nemzetközi esettanulmány-versenyt, a Modul Business Championshipet. A kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetet a bécsi döntőben idén két háromfős csapat képviselte – írja közleményében a BBTE.

A mesterszakos hallgatók alkotta Orient csapat a dobogó legfelső fokára állhatott a végső döntőben, ezáltal egy kínai tanulmányutat nyertek. Az Orient csapat tagjai Ábrán Kinga-Réka (Vállalati pénzügyi menedzsment mesteri, 2. év), Pastor Kende-Ferenc (Vállalkozásmenedzsment mesteri, 1. év) és Szekernyés Péter (Vállalkozásmenedzsment mesteri, 1. év) voltak.

Fotók: BBTE

Az elsőéves hallgatókból álló Lokomotiv GTM csapat a döntőben harmadik helyezést szerzett. A csapat tagjai Forró Gellért (Pénzügy és bank, 1. év), Hadnagy Magor (Menedzsment, 1. év) és Ilyés Tamás (Menedzsment, 1. év) voltak.

A kolozsvári csapatok felkészülését dr. Györfy Lehel-Zoltán egyetemi docens, dr. Szász Levente egyetemi tanár, dr. Rácz Béla-Gergely egyetemi adjunktus és Izsák Réka doktorandusz hallgató koordinálta.

A verseny tematikája az osztrák állami vasút, azaz az Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) versenyképességének megtartása és növelése volt más tömegközlekedési ágazatokhoz képest. A csapatok az ÖBB számára különböző jegycsomagok létrehozását javasolták, azonosítva a főbb célcsoportokat, emellett pedig meghatároztak egy illeszkedő marketing stratégiát.

Május 10-én, a helyszínen került sor az esettanulmány megoldására; miután a csapatok megkapták az írott esettanulmányt, 24 óra állt rendelkezésükre kidolgozni a megoldásokat. Másnap a prezentációk bemutatása következett a szakmai zsűrinek, először az elődöntőben, majd ezt követően a végső döntőben, melyben három csapat mérkőzött meg egymással. A kolozsvári csapatok kiemelkedő teljesítményt nyújtva végül a dobogó legmagasabb, valamint harmadik fokára is felállhattak.