Internetes csalás: egy háromszéki megadta adatait és leürítették a bankszámláját

Internetes csalók közel 10.000 lejt ürítettek le egy erdővidéki férfi bankszámlájáról, miután különböző ürüggyel megszerezték adatait. A Kovászna megyei rendőrség nyomozást indított az internetes csalók azonosítása érdekében, akik közösségi oldalakon feladott hirdetésben cserkészték be áldozatukat.

Illusztráció | Fotó: Pixabay

A baróti rendőrséget egy helybéli férfi riasztotta, amikor felfedezte, hogy kiürítették a bankszámláját. Mint kiderült az áldozat a közösségi oldalon közzétett elektronikus kereskedelmi oldal hirdetésére lépett be, majd ezt követően kapcsolatba lépett vele egy személy, aki arra kérte, hogy fizessen ki 250 eurót az oldalon keresztül kínált egyes szolgáltatásokért.

A fizetést követően a férfit telefonon többször, több telefonszámról, különböző személyek keresték meg, akik különböző ürügyekkel elkérték az összes személyes adatát, valamint engedélyt kértek arra, hogy egy alkalmazáson keresztül távolról hozzáférjenek a telefonjához.

Az áldozat gyanútlanul eleget tett a kéréseknek, és a mobiltelefonja kameráján keresztül bemutatta a személyes bankkártyáit és megadta a csalóknak a banktól, üzenetekben kapott hozzáférési kódokat. Ezt követően arra ébredt, hogy a bankszámlájáról az általa kifizetett 250 eurón kívül egy másik, 9200 lejes kifizetés is történt, amelyhez nem adta meg a hozzájárulását.

A Kovászna megyei rendőrség arra figyelmeztet, hogy mielőtt online vásárolnának szolgáltatásokat vagy árukat, alaposan ellenőrizzék a potenciális üzleti partnert. Kerüljék, hogy ismeretlen személyeknek információkat adjanak meg banki adataikról (bankszámlaszám, kártya biztonsági kódja, kártya PIN-kódja, hozzáférési jelszavak, token sorozatszám vagy IP stb.), valamint személyazonosító adatokról, mint például: személyi azonosító szám, személyi igazolvány száma.

Fontos ugyanakkor, hogy ne fényképezzék vagy szkenneljék le a bankkártyájukat, és ne továbbítsák a képet semmilyen kommunikációs eszközzel. A rendőrség javasolja, hogy használjanak internetes banki alkalmazást, amely lehetővé teszi, hogy ellenőrizzék a banki tranzakciókat, és megerősítsék az online végrehajtott fizetéseket, illetve hasznos, ha nyilvántartást vezetnek az online kifizetésekről. Ha viszont online bűncselekmény áldozatává válnak, azonnal forduljanak a legközelebbi rendőrséghez.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?