Folytatódik az udvarterek felújítása Kézdivásárhelyen

Újabb udvarterek korszerűsítése kezdődött el Kézdivásárhelyen. A város idei költségvetésében három udvartér felújítására különítettek el pénzt, a munkálatok pedig már több helyszínen is elkezdődtek. Jelenleg a 40-es és 41-es Udvartérben dolgozik a kivitelező: előbbiben már elkészült az új burkolat alapjának kialakítása, utóbbiban pedig jelenleg a földmunkák zajlanak.

Kézdivásárhely történelmi városképének egyik legjellegzetesebb elemei az udvarterek. A szűk sikátorok az elmúlt években jelentős közművesítési munkálatokon estek át, amelyek ugyan szükségesek voltak, a munkálatok után azonban több helyen tovább romlott az utak és járófelületek állapota. Az önkormányzat ezt követően fokozatosan kezdte el helyreállítani és újraburkolni az udvartereket, a rendelkezésre álló anyagi források függvényében.

A 40-es Udvartér | Fotó: A szerző felvétele

A felújítások az elmúlt időszakban elsősorban a városközpont keleti részén indultak el, ahol több történelmi épület és turisztikai szempontból is fontos helyszín található. A következő időszakban a 40-es és a 41-es Udvartér korszerűsítése szerepel a tervek között, ez mellett tervbe van véve a 23-asé is, viszont ez pénz kérdése – tájékoztatott Bokor Tibor polgármester.

A három helyszín közül a 40-es és a 41-es Udvartérben már zajlanak a kivitelezési munkálatok. A 40-es Udvartérben az új burkolat alapjának kialakítása már megtörtént, így ezen a helyszínen a munkálatok következő szakaszára készülnek. A 41-es Udvartérben ezzel párhuzamosan jelenleg a földmunka zajlik, amely az új járófelület kialakításának előkészítését szolgálja.

A 40-es Udvartér különösen fontos helyszín a város kulturális öröksége szempontjából. Itt található a Bogdán-féle fényírda, vagyis napfényműterem, amely nemcsak Kézdivásárhely, hanem európai viszonylatban is ritkaságnak számít. A 3-as számú kapu alatt található különleges épületet korábban az önkormányzat vásárolta meg, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy a Bogdán-fotómúzeum és az épület története fennmaradhasson.

A burkolatok megújítása mellett az udvarterek közvilágítása is napirenden van. Egyes helyszíneken lehetőség nyílik új közvilágítási elemek kiépítésére, így például a 42-es Udvartérben is terveznek ilyen fejlesztést. A legtöbb udvartér esetében azonban egyelőre nehéz előrelépni ezen a téren, mivel az önkormányzat szerint a villanyszolgáltató lassan tesz eleget a város erre vonatkozó kéréseinek – vázolta a helyzetet a Maszolnak Bokor Tibor.

A városvezetés célja, hogy a rendelkezésre álló források függvényében fokozatosan valamennyi udvartér megújuljon. A burkolatok rendbetétele nemcsak a lakók mindennapi közlekedését könnyíti meg, hanem a történelmi városközpont arculatának megőrzése és turisztikai vonzerejének növelése szempontjából is fontos.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?