Esélyegyenlőség a torockói gyermeknapon
Nagyenyeden és környékén idén is emlékezetes gyermeknapot szerveztek. A Maros-parti kisvárosban a képzőművészet segítségével igyekeztek közelebb hozni egymáshoz a gyerekeket és a felnőtteket, sőt egy nemzetközi gyermekrajz-kiállítást is szerveztek, Székelykocsárdon pedig a többéves hagyománynak megfelelően, a legváltozatosabb sportversenyekkel kovácsolták össze az aprónépet.
Az utóbbi évek egyik legnagyobb és legkülönlegesebb gyermeknapját Torockón szervezte meg a Fehér megyei RMDSZ, illetve a dr. Brendus Gyula Egyesület. A Székelykő alatti meseszép faluba mintegy négyszáz gyerek érkezett a megye több magyar óvodájából és iskolájából, ugyanakkor speciális iskolából és gyermekotthonokból is hívtak gyerekeket, ez adta a találkozó sajátosságát. Az, ahogyan a különböző környezetből érkező gyerekek együtt játszottak és megtalálták a közös hangot, néhány órára felvillantotta, mit is jelent a gyermeknap lényege.
A Sebes Pál Általános Iskola hangulatos udvarán csúszdákat, ugrálókat helyeztek ki és begurult a Máltai Szeretetszolgálat játszóbusza is. Volt környezetismereti sarok, ahol a bogarak, madarak és különféle állatok világába kalauzolták a kicsiket, de nem hiányzott a közkedvelt arcfestés sem. Meg lehetett tekinteni a néprajzi múzeumot és a régi vízimalmot, közben három fiatal szakács folyamatosan sütötte a finomabbnál-finomabb falatokat, amellyel minden résztvevőt megkínáltak. Az esemény főtámogatója a Communitas Alapítvány volt.
Az oldott hangulat átragadt a gyerekeket elkísérő szülőkre és pedagógusokra, sőt az esemény főszervezőjére, Lőrincz Helgára is, aki úgy nyilatkozott a Maszolnak: „Nagy élmény a fiammal együtt szervezni a gyermeknapot, ő volt az egyik szakács. Az is példamutató, ahogy ma, június elsején, összefogtak az egyesületek, cégek, magánszemélyek, iskolák és önkormányzatok, pályáztak és adományokat gyűjtöttek annak érdekében, hogy örömöt szerezzenek a gyerekeknek. Bárcsak több ilyen napunk lenne egy évben!” – mondta Nagyenyed alpolgármestere.
(A nyitókép illusztráció | Fotó: Kristó Gothárd Hunor)
CSAK SAJÁT