Drasztikus költségcsökkentés: Nem őriztetik a közintézményeket, mert „úgysem lopja el senki”

Drasztikus intézkedéseket jelentett be a hatékonyság növelésére és a költségek csökkentésére a Máramaros Megyei Tanács elnöke. Gabriel Zetea több intézmény működését elemezte, és arra jutott semmi szükség a „zárt ajtók folyamatos őrzésére”.

„Elég a pazarlásból! Éjszaka senki nem lopja el az intézményeinket” – üzente Zetea, aki bejelentette, hogy a Gyermekvédelmi és Szociális Igazgatóságnál is lesznek létszámcsökkentések, valamint csökkentik a lakosság-nyilvántartás vezető pozícióinak számát.

Nem foglalkoztatnak feleslegesen őröket | Illusztráció: Pexels
„Nonstop őrzik a zárt ajtókat? Elég a pazarlásból! A Megyei Tanács költségvetésének második hatékonyságnövelési szakaszában elemeztük az őrszolgálat működését, amely 24 órás őrzést biztosít a gyermekvédelmi igazgatóságon, a repülőtéren, a múzeumokban, kulturális intézményekben és még a megyei tanács bejáratánál is” – részletezte a tanácselnök.

Meglátása szerint, ez az elmúlt években megszokott gyakorlat változtatásra szorul. Őrre csak akkor van szükség, amikor az állampolgárok közszolgáltatásért érkeznek. „Senki nem lopja el az intézményeinket éjszaka. Nem fogunk fizetni a haszontalan nyugalomért. A hatékonyságért fizetünk” – idézi Gabriel Zetea keddi Facebook-bejegyzését a News.ro.

Facebook-videóban Zetea így fogalmazott: „Megszüntetjük a pazarlást, és hatékonyan költjük a közpénzt. Átlépünk egy új szakaszba, ahol a közpénzt hatékonyan használjuk fel, a megyei tanács figyelmét a beruházások támogatására irányítjuk, és csökkentjük a kiadásokat.”

Beszélt az év eleje óta meghozott intézkedésekről is, amelyek 23 millió lej megtakarítást eredményeztek. Csökkentették az árukra és szolgáltatásokra elkülönített keretet, a protokollkiadásokat, a utazásokra szánt összegeket, a tartalékalapot, és megszüntették a „perselyt”, amit a korábbi tanácselnök baráti cégek támogatására használt, és amelyben 8 millió lej volt.

A második szakaszban – augusztus-szeptember folyamán – Zetea „létszámcsökkentésekről” beszél, ott ahol a személyzet nem létfontosságú.
„Őrzés esetében például évi 3,1 millió lejt tudunk megtakarítani. Ahol nincs szükségőrökre, ott a jövő technológiáját, kamerákat és érzékelőket fogunk használni. A lakosság-nyilvántartásnál megpróbáljuk csökkenteni az igazgatók számát” – tette hozzá a tanácselnök. Úgy véli, nincs szükség három igazgatóra a személyzet irányításához.

„A Gyermekvédelmi és Szociális Igazgatóságnál elsősorban az adminisztratív apparátust fogjuk csökkenteni. Nem nyúlunk a családi típusú házakban vagy az idősek otthonaiban dolgozó s személyzethez” – jelentette ki.
Az év végéig 20%-os létszámcsökkentést tervez, de csak az egyes intézményekkel folytatott egyeztetések után.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?