Csíksomlyói tűzkárosultak: eredményes volt a Gyulafehérvári Caritas adománygyűjtési akciója
Több mint háromszázötvenezer lejt adományoztak a csíksomlyói tűzkárosultak megsegítésére a Gyulafehérvári Caritas koordinálásában lezajlott jótékonysági akciókban. Az adományok jelentős részét a fedél nélkül maradt családok ellátására fordították, de jut szociális, oktatási és foglalkoztatási tevékenységekre is.
Három hónap telt el a csíksomlyói tűzvész óta, amely idő alatt a károsultak megsegítésére példátlan összefogást tanúsított Csíkszereda és a környékének lakossága, köz- és magánintézményei. A támogatásba bekapcsolódtak a távolabbi vidékeken élők is, az anyaországból és külföldről is érkezett segítség. Az Erőss Zsolt Arénában elszállásoltakkal a támogatói munka a mai napig zajlik, az önkormányzat segédletével néhány lelkes önkéntes mellett többnyire a Gyulafehérvári Caritas és a Máltai Szeretetszolgálat felváltva teljesíti ezt a szolgálatot.
A magánszemélyektől, vállalkozásoktól, jótékonysági eseményekről, templomi adakozásból érkező pénzbeli adományok összegyűjtésére a Gyulafehérvári Caritast bízták meg a helyi kezdeményezők. Összesen 351 516,42 lej gyűlt össze a károsultak javára, amelynek jelentős részét, azaz 265 985,87 lejt a Gyulafehérvári Főegyházmegye templomaiban adakozták dr. Kovács Gergely érsek felhívására. Ezen kívül természetbeni adományok is érkeztek: 78 573 lej értékben élelmiszer, 9 867 lej értékben ruhanemű, amelyet a károsultak meg is kaptak. Minderről a Gyulafehérvári Caritas sajtószolgálata számolt be keddi közleményében.
Folytatódnak a felzárkóztató programok
A pénzadományok mellett élelmiszerek, egyszer használatos eszközöket, egészségügyi védőfelszereléseket, tisztító- és tisztálkodási szereket is ajánlottak fel, ám folyamatosan szükség volt ezeknek a pótlására, vásárlására.
„A pénzadományok nagy részét, 248 866 lejt a bajbajutottak ellátására, élelmezésére fordította a Caritas. Míg az elején 260-290 személyt étkeztettek a sportcsarnokban, a károsultak egy részének a visszaköltözése után 130-115 személy számára készítettek és főztek a Jakab Antal Ház konyhájában reggelit, ebédet és vacsorát rendszeresen” – áll a szervezet szerkesztőségünkhöz is eljuttatott sajtóanyagában.
A fennmaradó 102 650,42 lejt a sportcsarnokban elszállásolt családoknak nyújtott szociális, oktatási és foglalkoztatási tevékenységekre fordítják a továbbiakban.
(Borítókép: Farkas Endre)