Amikor a jószándék bajt okozhat – Mit ne tegyünk közlekedési balesetnél?

Kérem értsék meg, az ösztönös reakció súlyosabb problémát okozhat, mint maga a baleset – erre Hadrian Borcea, a nagyváradi kórház sürgősségi osztályának vezetője figyelmeztetett, miután a keddi mentőbaleset alkalmával a járókelők visszaállították kerekeire az oldalára borult autót.

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, egy autó oldalról nekiütközött egy beteget szállító mentőnek. Az felborult, de még mielőtt a szakemberek a helyszínre érkeztek volna, a környéken lévők gyorsan visszaállították az autót a kerekeire. Ez az, amit nem lett volna szabad tenniük, hangsúlyozta Borcea.

A járókelők emelték vissza a mentőt a kerekeire | Fotó: Infotrafic Nagyvárad/Facebook

Az orvos személyes Facebook-oldalán közölt bejegyzésében hangsúlyozta, tisztában van azzal, hogy a járókelőket a jószándék vezérelte, de meg kell érteniük, hogy egy ilyen baleset után a járműben lévő személyek a kocsi legkisebb elmozdításától is sérülhetnek.

Mint beszámolt róla: a mentő egy agyvérzéses beteget szállított. Sem a beteg, sem a mentő sofőrje nem szenvedett súlyos sérülést. Az asszisztensnőnek viszont eltörött a gerince. Borcea megosztott egy videót is, amelyen hallható, ahogyan a nő a fájdalomtól kiállt, amikor a mentőt visszaemelik a kerekeire.

„Kérem, mindannyian értsük meg, hogy az ösztönös reakciók több problémát és sérülést okozhatnak, mint maga a baleset. Vannak erre szakosodott mentőegységek, speciális felszereléssel, akik az ilyen balesetek után következmények nélkül ki tudják emelni az áldozatokat” – hangsúlyozta az orvos.

Hozzátette azt is, hogy a mentőegységek ezúttal is gyorsan kiértek a helyszínre. Még, ha ilyenkor rendkívül lassan is telik az idő, a legjobb, ha a sürgősségi diszpécsert tájékoztatjuk és megpróbáljuk az áldozatokat megnyugtatni, tanácsolta.

A katasztrófavédelem is figyelmeztet | Fotó: katasztrófavédelem

A Bihar megyei katasztrófavédelem honlapján osztott meg tájékoztatót arról, hogy mit tegyünk és mit ne tegyünk autóbalesetkor. Ők is hangsúlyozták, hogy szigorúan tilos elmozdítani a járművet vagy a sérültet.

Mint írták: a legfontosabb, hogy ne essünk pánikba, és azonnal hívjuk a 112-es segélykérő számot.  

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?