Alkalmazáson jelenthetik a bántalmazást az intézményi ellátottak

Kifejlesztették az első olyan alkalmazást Romániában, amely lehetővé teszi, hogy az intézményi ellátottak bejelenthessék, ha bántalmazzák őket vagy, ha tudnak más bántalmazottról, jelentette be a létrehozó Code for Romania szervezet csütörtökön.

A Jó óra elnevezésű mobilalkalmazás az értelmi és/vagy pszichoszociális fogyatékossággal élő bentlakásos szociális gondozóközpontokban, orvosi-gondozói egységekben, pszichiátriai osztályokon vagy kórházakban ellátott személyek számára készült – áll a szervet Agerpreshez eljuttatott sajtóközleményében.

Fotó forrása: Pexels

Az alkalmazást úgy alakították ki, hogy a fogyatékossággal élők széles köre tudja használni, figyelembe véve a digitális interakcióval kapcsolatos sajátos igényeiket.

Az alkalmazásnak olyan beépített funkciói vannak, mint például az elhangzó beszéd írott szöveggé alakítása, a képernyőolvasás a látássérültek számára. Emellett az alkalmazás műveletei és a képernyő kinézete úgy lett kialakítva, hogy elkerüljék az esetleges rohamot kiváltó tényezőket. Ez fontos főleg az epilepsziások számára.

Az alkalmazás lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy saját maga vagy egy másik személy nevében panaszt tegyen. A regisztrált panaszokat automatikusan továbbítja az illetékes intézményekhez.

Az alkalmazáson oktatási részleg is van, ahol információk találhatók a bántalmazás különböző típusairól, valamint itt listázzák a segélyhívó telefonszámokat.

Az alkalmazást az AdaptJust - akadálymentes igazságszolgáltatás a fogyatékkal élők számára elnevezésű projekt keretében fejlesztették ki, amelyet a Jogi Erőforrás Központ valósított meg a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék Ügyészségével partnerségben.

A Code for Romania biztosítja az alkalmazás karbantartását és folyamatos fejlesztését. Az új eszköz ingyenesen letölthető az AppStore-ból vagy a PlayStore-ból.

Az AdaptJust projekt az izlandi, liechtensteini és norvég támogatás kedvezményezettje. A projekt célja, hogy megkönnyítse az értelmi fogyatékossággal és/vagy mentális problémákkal küzdő emberek számára az igazságszolgáltatáshoz való hozzáférést.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?