Visszavonul a salakpályás teniszversenyek királya

Rafael Nadal visszavonul a versenyzéstől, a 38 éves spanyol teniszező a Davis Kupa novemberi döntő tornáján, országa válogatottjában lép utoljára pályára.

Úgy véli, hogy ezzel bezárul a kör, hiszen hivatásos teniszezőként egyik első örömteli sikere a Davis Kupa 2004-es sevillai döntőjének a megnyerése volt. „Nagyon szerencsésnek érzem magam azokért a dolgokért, amelyeket megtapasztalhattam” – fogalmazott közösségi oldalán, ahol egy videóüzenetben búcsúzott és mondott köszönetet az elmúlt évekért.

Fotó: MTI

A salakpályás versenyek királya azt mondta, hogy nehéz pár év áll mögötte, különösen az elmúlt két esztendő, amikor nem tudott korlátok nélkül játszani. „Ez nyilván nehéz döntés. Időbe telt, amíg meghoztam, de mindennek vagy egy kezdete és egy vége. Úgy gondolom, hogy elérkezett az idő pályafutásom lezárására. Hosszabb és sikeresebb volt, mint amilyennek valaha is elképzeltem volna” – fogalmazott a 38 éves, tizennégyszeres Roland Garros-győztes.

View this post on Instagram

A post shared by Rafa Nadal (@rafaelnadal)

A korábbi világelső, 22-szeres Grand Slam-győztes Nadal több mint egy évtizeden át uralta a férfi teniszsportot a svájci Roger Federerrel és a szerb Novak Djokovicscsal együtt.