Vereséget szenvedett Simona Halep a Gippsland Trophy negyeddöntőjében

Vereséget szenvedett pénteken Simona Halep a Gippsland Trophy elnevezésű, 565.530 dollár összdíjazású melbourne-i torna negyeddöntőjében. Az első helyen kiemelt román lányt 6:2, 6:1-re győzte le az orosz Jekatyerina Alekszandrova.

A világranglista második helyén álló Halep hátproblémákra panaszkodott a találkozón. A román lány jól kezdte a mérkőzést, vezetett 2:0-ra, de aztán elveszített zsinórban kilenc játékot, miközben orvosi szünetet is kért. Halep sokat hibázott, és mozgékonyság tekintetében sem a tőle megszokott teljesítményt nyújtotta. A második szettben megnyert még ugyan egy game-et, Alekszandrova (WTA-33.) győzelme azonban egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Simona Halep 8770 dolláros pénzdíjat és 100 ranglistapontot kap a tornán nyújtott teljesítményéért. A román lánynak a női párosok versenyének negyeddöntőjéban is pályára kellene lépnie pénteken az ausztrál Daria Gavrilova oldalán, egészségi állapota miatt azonban kérdésessé vált a szereplése.

(Címlapfotó: Agerpres/EPA)