Halep és Begu is negyeddöntős a melbourne-i tornán

Simona Halep Fotó: Agerpres/EPA Simona Halep és Irina Begu is negyeddöntőbe jutott szerdán a Gippsland Trophy elnevezésű, 565.530 dollár összdíjazású melbourne-i tornán.

Az első helyen kiemelt Halep 6:2, 6:4-re győzte le a német Laura Siegemundot, 1 óra és 33 perc játék után. A világranglista második helyén álló román lány Jekatyerina Alekszandrovával (WTA-33.) találkozik a negyeddöntőben, miután az orosz két játszmában (6:4, 6:2) felülmúlta a Roland Garroson bajnoki címet nyert és a melbourne-i tornán hatodik helyen kiemelt lengyel Iga Swiateket.

Negyeddöntőt játszhat Simona Halep honfitársa, Irina Begu (WTA-79.) is, aki több mint három és fél órán át tartó, maratoni mérkőzésen 4:6, 7:6 (10), 7:6 (4)-ra győzte le a Nagy-Britanniát képviselő Konta Johannát (WTA-14.). Begu következő ellenfele a tornán második helyen kiemelt japán Naomi Oszaka lesz, aki egy másik brit versenyző, Katie Boulter ellen győzedelmeskedett (3:6, 6:3, 6:1) a szerdai nyolcaddöntőben.