Úszás: két aranyérmet nyert David Popovici

Két aranyérmet szerzett David Popovici a hétvégén Luxemburgban megszervezett 24. Euro Meet úszóversenyen – tájékoztat az Agerpres.

A román sportoló a 100, illetve a 200 méteres gyorsúszásban győzedelmeskedett.

Vasárnap 100 méteres gyorsúszásban Popovici felállította a verseny új rekordját, miután 48:01 másodperces idővel csapott célba. A második helyen a portugál Diogo Ribeiro végzett 48:67 másodperces, a harmadikon a szerb Andrej Barna 48:70 másodperces idővel.

Fotó: Fotó: David Popovici Facebook oldala

Ebben a versenyszámban Popovici tartja a világrekordot 46:86 másodperces idővel, amelyet 2022. augusztus 13-án állított fel.

Szombaton 1:46.19 perces idővel nyerte meg az aranyérmet 200 méteres gyorsúszásban. A szerb Velimir Stjepanovic 1:47.84 perces idővel ezüstérmes, a francia Hadrien Salvan 1:48.82 perces idővel bronzérmes lett.

David Popovici bejelentette, hogy nem fog részt venni a Dohában február 2-18. között megrendezendő rövid pályás úszó-világbajnokságon.