Transylvania Open: összeszorított fogakkal ment tovább Simona Halep

Óriási akaraterőről tett tanúbizonyságot, és összeszorított fogakkal győzte le 6-4, 6-2-re Varvara Gracsevát a Kolozsváron zajló Transylvania Open 2. fordulójában az első helyen kiemelt Simona Halep.

A szerző felvétele„Már máskor is jártam így, van, amikor sikerül végigvinnem a meccset, van, amikor nem” – mondta Simona Halep pillanatokkal azt követően, hogy „féllábon” legyőzte 6-4, 6-2-re az orosz Varvara Gracsevát a Transylvania Open nyolcaddöntőjében. A konstancai teniszező iszonyatos kínok között játszotta végig a második játszmát, miután az első szett végén beszorult egy ideg a hátában, és pár percre el is vonult a BT Aréna rendelőjébe a kolozsvári torna orvosával.

Mindaddig menetrendszerűen működtek a dolgok. Az első szett közepén, 2-2-nél, Halep elvette orosz ellenfele adogatását és előnyét megőrizve 6-4-re behúzta az első játszmát. Ezután következett az ápolás, ami furcsamód jobban megzavarta Gracsevát, mint Halepet. Hiszen ahelyett, hogy az orosz elkezdte volna kíméletlenül futtatni Halepet, a román lány a pálya közepéről irányította a játékot és kényszerítette hibákra Gracsevát. Így aztán a torna 1. kiemeltje hamarosan kettős brékelőnybe került és 6-2-re hozta a második szettet is.

Halep következő ellenfele a Kolozsváron felülteljesítő Jaqueline Cristian lesz, de egyelőre kérdéses, hogy a volt világelső egyáltalán ki tud-e majd állni a negyeddöntőre.