FRISSÍTVE – Zsinórban harmadik győzelmét aratta a címvédő CFR

FRISSÍTVE: Kiszakadt a gólzsák szombat este Sepsiszentgyörgyön: a helyi Sepsi OSK a labdarúgó SuperLiga idei szezonjának legnagyobb arányú győzelmét (7-0) aratta a FC Botoșani ellen. Sikerével a háromszéki csapat - ideiglenesen - feljött a tabella 5. helyére. FRISSÍTÉS: a a bajnokság két „egyetemi csapata”, a Kolozsvári és craiovai U is nyerni tudott hazai közönség előtt. FRISSÍTÉS 2: A forduló záró mérkőzésén a CFR egygólos győzelmet aratott az FC Argeș vendégeként.

Semmi nem előlegezte meg a Sepsi OSK–FC Botoșani szombat esti találkozója előtt, hogy itt valami rendkívüli történik majd: a tabellán csak egy pont választotta el a 9. helyén álló hazai csapatot a 11. pozíciót elfoglaló bukovinaiaktól. A mérkőzés első negyedórájában ennek „megfelelő” darálós játékot láthattunk, tíz percet kellett várni az első lövésre. Aztán felgyorsultak a dolgok...

A 16. percben Iulian Călin játékvezető büntetőt ítélt Cătălin Golofca lerúgásáért, de Mario Rondón tizenegyesét Eduard Pap megfogta. A másik oldalon Niczuly Roland mentet nagyot Victor Dican megpattanó távoli lövésénél.

A 100. román élvonalbeli találkozóján szereplő Rondónt nagyon hajtotta a bizonyítási vágy, és az első félidőben lőtt duplájával a kihagyott tizenegyest is feledtetni tudta.

Alig kezdődött el a második félidő, és a Botoșani kilátástalan helyzetbe kerül: a 48. percben Shaquill Sno piros lapja egy újabb büntetőt eredményezett. Első fázisban úgy tűnt, hogy ez a tizenegyes is kimarad, hiszen Gheorghe belelőtte a labdát Papba, akiről a felső lécre pattant a játékszer. A kipattanót követő Gheorghe másodszor nem hibázott, és a Sepsi már 3-0-ra ment a Botoșani ellen.

Az egyértelmű volt, hogy a vendégekben nincs erő a fordításra, ezért csak az volt a kérdés, hogy Cristiano Bergodi tanítványai leállítják-e a motrokat. A választ erre az utolsó negyedórában kaptuk meg, amikor a háromszéki cserék léptek színre: Alexandru Tudorie és a Anass Achahbar mindent elkövetett annak érdekében, hogy az olasz edző felfigyeljen rájuk. Kombinációiknak köszönhetően sorra jöttek az újabb gólok: Golofca és Achachbar után Tudorie is duplázott, így lefújáskor 7-0-t mutatott az Erőd eredményjelző táblája. Győzelmével a Sepsi OSK - ideiglenesen - feljött a tabella 5. helyére.

Egy másik szombati mérkőzésen a bajnokság meglepetéscsapata, a Nagyszebeni FC Hermannstadt a hosszabbítás utolsó percében lőtt góllal vitte el a 3 pontot Aradról, és továbbra is a dobogó legalsó fokát foglalja el.

A két éllovas, a Konstancai Farul és a Bukaresti Rapid is nyerni tudott a 11. fordulóban, a két 24 pontos csapat közül a jobb gólaránnyal rendelkező tengerpartiak vannak előrébb egy paraszthajszállal.

FRISSÍTÉS: Vasárnap délután a Kolozsvári U is megszerezte második győzelmét a SuperLigában, Eugen Neagoe tanítványai 1-0-ra győzték le hazai pályán a sereghajtó Chindia Targoviste csapatát.

A 11. forduló rangadóját vasárnap este játszották Craiován, ahol tavalyi szezon két dobogósa csapott össze, a 3. helyezett CSU fogadta a 2. pozíción záró FCSB-t. A 21 ezer néző előtt lejártszott mérkőzésen Radu Petrescu játékvezető ítélt egy-egy büntetőt mindkét csapatnak - Mitrea és Compagno értékesítette a a tizenegyeseket. A 3 pont sorsáról egy öngól döntött, a 66. percben Alex Cretu beadása szerencsétlenül pattant meg Razvan Oaidán és a labda Tarnovanu kapujában kötött ki.

Mirel Radoi csapat ezzel a győzelemmel feljött a tabella 4. helyére, de az oltyánokat még megelőzheti a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR, amennyiben az etap utolsó mérkőzésén idegenben le tudja győzni a FC Arges csapatát.

A FCSB továbbra se talál magára, a bukarestiek - két elhalasztott mérkőzéssel ugyan - csak a 14. helyet foglalják el a tabellán.

Felszálló ágon a CFR

A forduló hétfő esti záró mérkőzésén a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR a balhátvéd Camora 62. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte Pitești-en az FC Argeșt, s ezzel feljött a negyedik helyre (ráadásul két mecset még pótolnia kell a „vasutas” csapatnak).A fehér mezes kolozsváriak esélyeshez méltón nyerten a lila mezes piteștiek ellen | Fotó: Agerpres

Dan Petrescu vezetőedző legénysége kezd formába lendülni a hazai pontvadászatban, ugyanis a Farul elleni hazai vereség (1–3) óra mindhárom meccsét megnyerte, ráadásul imponáló, 7–0-s összesített gólkülönbséggel (az FCSB elleni derbit decemberre halasztották a nemzetközi kupaszereplés miatt).