SuperLiga: kap-e „vasutas segítséget” a Rapidtól a Kolozsvári CFR?

Az európa-bajnoki selejtezők miatt elrendelt szünet után pénteken újraindul a pontvadászat a labdarúgó SuperLigában, az alsó- és felsőházi rájátszásban egyaránt a 2. forduló mérkőzéseit rendezik meg.

Két hetes szünet után indul újra péntek este a FCU Craiova–Petrolul Ploiesti mérkőzéssel a labdarúgó SuperLiga. Az alsóház első két helyén álló csapatok esetleges döntetlenjének, vagy a FCU győzelmének a Kolozsvári U örülne a leginkább, az Egyetemisták egy Aradon elért sikerrel előreléphetnének a 2. helyre.  A különbségek nagyon kicsik a csapatok között egy vereség vagy egy siker több pozíciós elmozdulást is jelenthet.

A felsőházban három rendkívül izgalmasnak ígérkező összecsapást rendeznek. A tabella első három helyezettje (Farul, CFR és FCSB) a 4-6. pozíciókat elfoglaló csapatokhoz látogatnak. A listavezető Konstancai Farul alig három héttel azután vendégeskedik szombat este Bukarestben a Rapid otthonában, hogy az alapszakasz utolsó fordulójában 2-1-es hazai győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert az alapszakasz végén. A pályán kívül is lezajlott egy mérkőzés, a bukaresti vasutasokat több mint 600 fős tábor kísért el a tengerpartra, de Gheorghe Hagi úgy döntött, hogy csak a szabályzat szerint előírt 200 helyet biztosít a Rapid szurkolóknak, miközben a stadionban egész szektorok tátongtak üresen. Ennek az lett a következménye, hogy szolidaritásból a teljes Rapid-galeri a stadionon kívnülről biztatta kedvenceit. Ezek után nagy érdeklődéssel várta a sajtó, hogy a bukaresti klub „visszaadja-e a kölcsönt”. Victor Angelescu, a Rapid kisebbségi tulajdonosa leszögezte, szó sincs ilyesmiről, a Farul szurkolói jöhetnek „ahányan akarnak”, akár 1000 főt is képes befogadni a Giulești stadion vendégszektora.

A Farul esetleges botlását vasárnap este a Kolozsvári CFR használhatja ki, de ahhoz, hogy a fellegváriak beelőzzék Hagi csapatát, győzniük kell a CSU Craiova otthonában. A két csapat „igazságosan” elosztotta a győzelmeket az alapszakaszban, mindkét alkalommal a hazai együttes nyert 2-0-ra. A sikerhez tehát Dan Petrescu csapatának meg kellene bontania azt a sormintát...

A felsőházi rájátszás harmadik mérkőzésére a sepsiszentgyörgyi Erődben kerül sor hétfő este, ahol a Sepsi OSK a bukaresti FCSB-t fogadja. Cristiano Bergodi tanítványai jelentős, 6 pontos lemaradással kullognak a hat csapatos play off utolsó helyén. Ha nem szeretnének csupán statisztái lenni a bajnoki címért folyó versengésnek, el kellene kezdeniük a pontgyártást.

Ezt a mérkőzést is kiemelt kockázatú találkozónak minősítették a hazai klub vezetői, ezért érvényben maradnak azok a rendelkezések, amelyeket a FCU Craiova elleni összecsapáson foganatosítottak: a vendégszektor kivételével csak klubkártyával lehet a belépőt vásárolni. Mint Hadnagy Attila klubigazgató fogalmazott, így szeretnék elkerülni, hogy a bukaresti csapat támogatói felvásárolják a Sepsi OSK szurkolói elől a jegyeket.