FRISSÍTÉS - SuperLiga: előre és hátra is kell néznie a Kolozsvári CFR-nek

Otthon tartotta a 3 pontot a Sepsi OSK a labdarúgó SuperLiga „székely-szász rangadóján”, a háromszékiek az alapszakasz 27. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén 2-1-re nyertek a Nagyszebeni FC Hermannstadt ellen és ezzel megerősítették 6. pozíciójukat a tabellán.

Három fordulóval az alapszakasz vége előtt magasra szökik az adrenalinszint a labdarúgó SuperLiga mérkőzésein; ez különösen igaz a felsőházi rájátszásért versenyben levő csapatok mérkőzésein.

Fotó: Facebook/FC HermannstadtSzombat délután a sepsiszentgyörgyi Erődben székely-szász rangadót rendeztek, ahol a 6. helyezett Sepsi OSK a kilenc pontos levonása miatt „kigolyózott” Nagyszebeni FC Hermannstadt csapatát fogadta.

Cristiano Bergodi tanítványai győzelmi kényszerben léptek pályára, ugyanis az etap első találkozóján FCU Craiova 2-1-re nyerni tudott a CS Mioveni ellen, és ezzel két pontra megközelítette háromszéki alakulatot. A Sepsi OSK a 27. percben a vendégek védelmi hibáját kihasználva megszerezte a vezetést Adnan Aganovic révén. A Szeben-megyeiek közel álltak a gólszerzéshez öt perccel később, amikor Petrișor Petrescu 25 méteres löketét a Niczuly Roland helyét elfoglaló Began gyönyörű vetődéssel tolta szögletre. A veszély ezt követőn sem hárult el, Butean beadásából Alexandru Tudorie majdnem szépségdíjas öngólt fejelt, a labda a felső lécről pattant vissza a pályára.

A második félidőben a VAR-szoba is főszerepet kapott. Előbb az 53. percben nem avatkoztak közbe, amikor Horia Mladinovici sárgalappal büntette a műesést bemutató Tudoriét. A 75. percben Tamás Márk kezezését megerősítették a videóbírók, így a Sepsi OSK magyarországi légiósa megkapta a második sárgáját és mehetett hamarabb zuhanyozni. Mivel szabálytalansága a büntetőfelületen belül történt, a Hermannstadt tizenegyest rúghatott, amit Matko Babic izgalommentesen értékesített.

A hajrában a Sepsi OSK is büntetőhöz jutott, a 88. percben Mino Sota a tizenhatosban szabálytalankodott Aganoviccsal szemben, Mihai Bălașa pedig belőtte a 3 pontot jelentő büntetőt.

Győzelmével a Sepsi OSK 41-re növelte pontjai számát és öt pontos előnnyel rendelkezik a tabella 7. pozícióját elfoglaló FCU Craiovával szemben.

FRISSÍTÉS: Hétfő este győzelmi kényszerben lép pályára a Kolozsvári CFR a ploiești-i Ilie Oană Stadionban, ugyanis mind az előtte álló Konstancai Farul, mind pedig a mögötte levő bukaresti duó (FCSB, Rapid) nyerni tudott a hétvégén.

A tengerpartiak még pénteken hozták el a 3 pontot a Neumann Ferenc Sationból, ezzel tovább növelve azt a gödröt, amibe az Aradi UTA került. Gheorghe Hagi csapata ezzel a győzelemmel - ideiglenesen - 5 pontos előnyre tett szert az etap utolsó mérkőzését játszó CFR-rel szemben.

Fotó: Facebook/FC Petrolul PloiestiA vasutasoknak nem elég előre nézniük, néha hátra is kell pislantaniuk, hiszen a hétvégén a FCSB és a Rapid is 3-3 pontal gazdagodott. Előbbiek idegenből, a FC Argeștől rabolták el a három pontot, utóbbiak pedig a kemény diónak számító Chindia Târgoviște védelmét törték fel és nyertek meccset. A FCSB-nek jelenleg két, a Rapidnak pedig négy pont a hátránya a CFR-rel szemben.

Dan Petrescu és tanítványai számára azért ígérkezik különösen nehéznek a Petrolul Ploiești elleni mérkőzés, mert alig négy nappal korábban a Lazio Róma ellen egy rendkívüli téttel bíró, kiemelt intenzitású meccset játszottak a Konferencia Ligában.