Sorsolás: szlovén–luxemburgi párharc győztesével találkozik a Sepsi OSK

A harmadik számú európai klubtorna második selejtezőfordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe a Román Kupa-győztes Sepsi OSK, éspedig szlovén vagy luxemburgi ellenfél ellen – derült ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerdai sorsolásán.

A sepsiszentgyörgyi csapat a legutóbbi idényben megnyerte a román bajnokság alsóházi rájátszását, emellett története eddigi legnagyobb sikereként a kupadöntőben is diadalmaskodott, így jogot szerzett a részvételre az Európa Konferencialigában. A székelyföldi együttes második nemzetközi kupaszereplése az Olimpija Ljubljana–Differdange párharc továbbjutója ellen kezdődik július 21-én, Cristiano Bergodi vezetőedző legénysége hazai pályán játssza első meccsét.

A bajnokságban második és harmadik helyezett FCSB, illetve Universitatea Craiova is a második selejtezőfordulóban kezdo meg szereplését, előbbi grúz vagy albán, utóbbi albán rivális ellen.

A magyar csapatok közül a MOL Fehérvár az azeri Gabalával, a Kisvárda a kazah Kajrat Almatival, a Puskás Akadémia pedig a portugál Vitória SC csapatával találkozik az Európa Konferencialiga selejtezőjének második fordulójában.

A Kolozsvári CFR és a Ferencváros is képbe kerülhet, amennyiben a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában kikapnak, mert ebben az esetben az EKl-ben folytatják szereplésüket.

Az EKl selejtezője négykörös, a második forduló mérkőzéseit július 21-én és 28-án játsszák.

Európa Konferencialiga-selejtező, 2. forduló (az elöl álló csapatok a pályaválasztók), fő ág:

  • Sepsi OSK–Olimpija Ljubljana (szlovén)/Differdange (luxemburgi)
  • Vllaznia (albán)–Universitatea Craiova (román)
  • Szaburtalo Tbiliszi (grúz)/Partizani (albán)–FCSB (román)
  • MOL Fehérvár FC–Gabala (azeri)
  • Kajrat Almati (kazah)–Kisvárda
  • Vitória FC (portugál)–Puskás Akadémia
  • Gzira United (máltai)/Atletic Club d'Escaldes (andorrai)–Radnicki(szerb)
  • Arisz Limasszol (ciprusi)–Neftci (azeri)
  • Zira FK (azeri) – Makkabi Tel–Aviv (izraeli)
  • Breidablik (izlandi)/UE Santa Coloma (andorrai)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/KF Llapi (koszovói)
  • Víkingur (feröeri)/Europa FC (gibraltári)–Dunaszerdahely (szlovákiai)/Cliftonville (északír)
  • Koper (szlovén)–FC Vaduz (liechtensteini)
  • Floriana (máltai)/Petrocub Hincesti (moldovai)–KF Laci (albán)/Iszkra Danilovgrad (montenegrói)
  • AIK (svéd)–Vorszkla Poltava (ukrán)
  • Gomel (fehérorosz)–Arisz (görög)
  • Velez Mostar (bosnyák)–Alaskert (örmény)/Hamrun Spartans (máltai)
  • Kizilzsar (kazah)–NK Osijek (horvát)
  • St. Patrick's Athletic (ír)–Sfântul Gheorghe (moldovai)/Mura (szlovén)
  • Pogon Szczecin (lengyel)/KR (izlandi)–Bröndby (dán)
  • Borac Banja Luka (bosnyák)/B36 Tórshavn (feröeri)–Tre Fiori (San Marinó–i)/Flora Esch (luxemburgi)
  • Racing Union (luxemburgi)–Cukaricki (szerb)
  • Valmiera (lett)–FK Skendija (északmacedón)/Ararat Jereván (örmény)
  • Botev Plovdiv (bolgár)–APOEL Nicosia (ciprusi)
  • Ararat (örmény)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Paide Linnameeskond (észt)
  • FK Liepaja (lett)/SC Gjilani (koszovói)–Young Boys (svájci)
  • Larne (északír)/St Joseph's FC (gibraltári)–Slavia Praha (cseh)
  • Tre Penne (San Marinó–i)/Tuzla City (bosnyák)–AZ (holland)
  • MFK Ruzomberok (szlovákiai)/Kauno Zalgiris (litván)–Derry City (ír)/Riga FC (lett)
  • Levszki Szófia (bolgár)–PAOK (görög)
  • Raków Czestochowa (lengyel)–FK Asztana (kazah)
  • CSZKA Szófia (bolgár)–Makedonija GP Szkopje (északmacedón)
  • Rapid Wien (osztrák)–Lechia Gdansk (lengyel)/Akademija Pandev (északmacedón)
  • Spartak Trnava (szlovákiai)–HB Tórshavn (feöreri)/Newtown (walesi)
  • Motherwell (skót)–Bala Town (walesi)/Sligo Rovers (ír)
  • FC Basel (svájci)–FCB Magpies (gibraltári)/Crusaders Belfast (északír)
  • KuPS (finn)/Dila Gori (grúz)–Panevezys (litván)/Milsami Orhei (moldovai)
  • Istanbul Basaksehir (török)–Makkabi Netanya (izraeli)
  • Hapoel Beer–Seva (izraeli)–Dinamo Minszk (fehérorosz)/FK Decic Tuzi (montenegrói)
  • BATE Boriszov (fehérorosz)–Konyaspor (török)
  • Flora Tallinn (észt)/SJK (finn)–Lilleström (norvég)
  • FK Suduva (litván)–Viborg (dán)
  • Molde FK (norvég)–Elfsborg (svéd)
  • Royal Antwerp (belga)–Inter Turku (finn)/KF Drita (koszovói)
  • NK Rijeka (horvát)–Djurgardens IF (svéd)
  • Sparta Praha (cseh)–Viking Stavanger (norvég)

Bajnoki ág:

  • Pjunik Jereván (örmény)/Kolozsvári CFR–a BL-előselejtező döntőjének vesztese
  • Tobol (kazah)/Ferencvárosi TC–Skupi (északmacedón)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
  • La Fiorita (San Marinó–i)/Inter Club d'Escalades (andorrai)–KF Ballkani (koszovói)/Zalgiris Vilnius (litván)
  • Malmö (svéd)/az előselejtező győztese–The New Saints (walesi)/Linfield (északír)
  • Ludogorec (bolgár)/Sutjeska Niksic (montenegrói)–Bodö/Glimt (norvég)/KÍ (feröeri)
  • Shamrock Rovers (ír)/Hibernians (máltai)–Levadia Tallinn (észt)/Vikingur (izlandi)
  • Dudelange (luxemburgi)/KF Tirana (albán)–Zrinjski Mostar (bosnyák)/Sheriff (moldovai)
  • Lech Poznan (lengyel)/Qarabag (azeri)–Slovan Bratislava (szlovák)/Dinamo Batumi (grúz)
16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_fX8C1fFi_KUK_Webbanner_300x250_ANIM_UJ.gif
banner_yJD1hpjB_KUK_Webbanner_970x250_ANIM_UJ.gif
banner_fZuguXC4_KUK_Webbanner_728x90_ANIM_UJ.gif

Kapcsolódók

Kimaradt?