Simona Halep bejutott a linzi tenisztorna negyeddöntőjébe

Két szettben (7-5, 6-3) legyőzte kedden a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicsot, és bejutott 189 708 eurós összdíjazású linzi tenisztorna negyeddöntőjébe Simona Halep.

A 30 éves volt világelső és 27 éves ellenfelének küzdelme 1 óra és 38 percet tartott.

Simona Halep uralta a mérkőzést, csak az első szett közepén mutatott gyengébb játékot.

A két teniszező korábban kétszer lépett pályára egymás ellen. Simona Halep 2019-ben, a wimbledoni torna első fordulójában 6-4, 7-5-re nyert, múlt hónapban Indian Wellsben azonban a harmadik fordulóban 7-5, 6-4-re kikapott Szasznovicstól. A román sportoló 4677 eurót és 60 WTA-pontot kap a győzelméért. Ellenfele a negyeddöntőben a hetedik kiemelt olasz játékos Jasmine Paolini lesz.

Bejutott a linzi tenisztorna negyeddöntőjébe a másik román játékos, Jaqueline Cristian is, akinek az svéd ellenfele, Rebecca Peterson feladta a keddi mérkőzést.