FRISSÍTVE – Román Kupa: idegenbeli döntetlennel kezdett a címvédő Sepsi OSK

Fotó: Sepsi OSK1-1-es döntetlen született a labdarúgó Román Kupa csoportkörének nyitófordulójában a Nagyszebeni FC Hermannstadt és a címvédő Sepsi OSK között. Egy másik szerda összecsapáson a harmadosztályos Nagyváradi FC Bihar a teltházas Bodola Gyula stadionban kapott ki 2-0-ra a SuperLigát vezető FCSB-től. FRISSÍTVE: Csütörtökön három 3-1-es vendéggyőzelemmel lezárult az első forduló.

A nagyszebeni mérkőzés kiegyensúlyozott, de alacsony színvonalú első félidejében a Hermannstadt volt valamivel veszélyesebbek, Paolo Medina fejesénél csak a léc mentette meg a háromszékieket a góltól. A vendégektől egyedül Marius Ștefănescu került helyzetbe, de jobbról leadott mindkét lövését védte Vlad Mutiu.

A szünet után még kevésbé volt folyamatos a játék, helyzetből sem lett több, de jöttek a gólok. Előbb a VAR szúrta ki, hogy egy szentgyörgyi szabadrúgásnál Mihai Bălașát a mezétől húzta vissza Alessandro Murgia, a büntetőből pedig Cosmin Matei a jobb alsóba sarokba gurította a labdát. A Hermannstadt szintén pontrúgásból egyenlített, a két csapat augusztusi mérkőzésén is eredményes védő, Florin Bejan fejelte be a Niczuly Roland által röviden kiöklözött labdát. A Sepsi ezután hiába vetette be Varga Rolandot is, a végjátékban Niczuly két védése őrizte meg az egy pontot, Renta pedig második sárgájával az utolsó pillanatokra emberhátrányban hagyta csapatát.

Ugyancsak szerdán rendezték meg a C-csoport keretében a Nagyváradi Bihar FC– FCSB mérkőzést. A szebb időket is megélt nagyváradiak jelenleg a harmadosztályban játszanak, ezért a labdarúgás szerelmeseinek ritka lehetőség adódott, hogy élcsapatot láthassanak városukban. A Bodola Gyula Stadiont ebből az alkalomból (mobil) világítórendszerrel szerelték fel, ez volt a nagyváradi labdarúgás történetének első villanyfényes mérkőzése.

A teltházas összecsapásra Eliasz Haralambusz, a FCSB edzője nagyon tartalékosan küldte fel csapatát, de a fővárosiak így is uralták a mérkőzést. Csak idő kérdése volt, hogy mikor születik meg a vezető gól, a 26. percben Miculescu juttatta vezetéshez a bukarestieket. A második félidőben Ngezana állította be a végeredményt, a FCSB félgőzzel is legyőzte a becsülettel küzdő Bihar FC-t.

FRISSÍTVE: Három mérkőzés maradt csütörtökre a Román Kupa első fordulójából. A B-csoportba beosztott két kolozsvári csapat, a CFR és az U, valamint a Bukaresti Rapid is idegenben tudott nyerni. A forduló pikantériája, hogy mindhárom összecsapás 3-1-es eredménnyel ért véget, így tökéletes egyensúly van a tabella elején és végén.

Labdarúgó Román Kupa, 1. forduló

A-csoport

• Nagyszebeni FC Hermannstadt–Sepsi OSK 1–1 (Bejan 65., ill. Matei 52. – 11-esből)
  • Pécskai Progresul–Petrolul Ploiesti 1–2
  • Vajdahunyadi Corvinul–Chindia Targoviste (Liga 2) 2–0

1. Vajdahunyadi Corvinul                       3 pont (2–0)
2. Petrolul                                                3 (2–1)
3. Sepsi OSK                                            1 (1–1)
4. Nagyszebeni FC Hermannstadt       1 (1–1)
5. Pécskai Progresul                               0 (1–2)
6. Chindia                                                 0 (0–2)