banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Roland Garros: Továbbjutottak az esélyesek vasárnap, jó meccsek várhatók a legjobb nyolc között

Nem született meglepetés a Francia Nyílt Teniszbajnokság első nyolcaddöntőin, sikerrel vették a legjobbak a negyedik fordulót.

A női világelső Iga Swiatek nem kímélte Anasztaszia Potapovát, kevesebb mint háromnegyed óra alatt győzte le, 6–0, 6–0-ra. Rajta kívül a többi esélyes is győzni tudott a női mezőnyben, továbbment az amerikai Gauff és a tunéziai Jabeur is, akik majd egymással játszanak a legjobb nyolc között. Swiatek ellenfele a tavalyi wimbledoni győztes Vondrusova lesz.

Fotó: Fotó forrása: Roland Garros hivatalos oldala

Nem született meglepetés a férfiaknál sem, Alcaraz és Tsitsipas is sikerrel vette a negyedik fordulót, ezzel készülhetnek az egymás elleni meccsre. Három játszmában megnyerte saját meccsét a bolgár Grigor Dimitrov is, a nap utolsó találkozóján pedig az olasz Jannik SInner szetthátrányból fordított a hazaiak játékosa, Corentin Moutet ellen.

A nyolcaddöntős mérkőzések hétfőn folytatódnak, pályára lép többek közt a világelső Novak Djokovics is, az argentín Francisco Cerundolo ellen.