Női kosárlabda EB – kikapott a magyar válogatott, nem lett meg a bronzérem

Székely Norbert lányai csak a harmadik negyedben voltak jobbak a franciáknál, akik 82-68-ra nyertek.

A bronzéremért szállt ringbe Lljubljanában a magyar női kosárlabda válogatott vasárnap, azt követően, hogy az elődöntőben vereséget szenvedett Spanyolországtól. Az ellenfél Franciaország volt, melynek Belgium állta útját a finálé felé vezető úton.Fotó: MTI/Kovács Tamás

A mérkőzés első kosarát a magyar lányok szerezték, Kiss révén, s még a 3. percben is vezettek, 7-6-ra. Ezt követően azonban a franciák vették át az irányítást, meggyőző fölénnyel, 26-8 arányban hozták az első harmadot. A másodikban már jobban játszottak a magyarok, azonban ez csak arra volt elég, hogy egyetlen ponttal veszítsék el, 22-23-ra.

A harmadikban aztán feltámadtak Székely Norbert tanítványai, többször is lehetőségünk volt tíz alá csökkenteni a hátrányunkat, de a legfontosabb pillanatokban rendre jöttek a magyar hibák, így nem tudtak a sokkal jobb játékkal sem „lőtávolba” kerülni. A záró negyedre elfogyott a lendület, a franciák azt két ponttal nyerték, a találkozót pedig 82-68-ra.