Női kosár Euroliga: a Sepsi-SIC nem tudta megszorongatni a Zaragozát

Huszonnyolc pontos vereséggel debütált a női kosárlabda Euroligában a hazai bajnokságban egyeduralkodó Sepsi-SIC, a háromszékiek szerda este kijózanító pofonba (57-85) futottak bele a Casademont Zaragoza otthonában.

Fotó: FIBA.BasketballA találkozón végig vezetett a Zaragoza. Az első szakasz végére 29-17-re léptek el, a félidőben 46-28-ra vezettek. A harmadik negyedben felzárkózott 12 pontra a Sepsi-SIC. A játékrész végére azonban 63-45-re újra megugrott a Zaragoza. Az utolsó 10 percben nyílt ki az olló a felek között. Azt a 10 percet 22-12-re nyerte a Zaragoza és így alakult ki a 85-57-es végeredmény.

A Sepsi-SIC színeiben Gereben Lívia 26 perc 11 másodperc alatt 2 pontot, 2 lepattanót és 1 gólpasszt jegyzett. A székelyföldiek - és a mérkőzés – legeredményesebb játékosa a svéd Ellen Nystrom lett 17 ponttal. A Zaragoza együttesében Tanaya Atkinson 14, Christelle Diallo 13 pontot ért el.