Liga 2: magabiztos győzelemmel zárta hazai szereplését az FK Csíkszereda

Háromgólos győzelmet aratott szezonbeli utolsó hazai mérkőzésén az FK Csíkszereda a Jászvásári Politehnica ellen. A székelyföldiek negyed óra játék után már 2–0-ra vezettek.

Kitűnő futballidő és két lelkes szurkolótábor fogadta a pályára lépő csapatokat a másodosztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában. A Csíkszereda ezzel a mérkőzéssel búcsúztatta hazai pályán a 2021/2022-es szezont, a piros-feketék jövő szombaton Călărași-on fogják zárni az idényt. Nagy tétje nem volt a mérkőzésnek, ennek ellenére motiváltan vetették magukat a küzdelembe a vendéglátók. Meg is lett az eredménye az igyekezetnek, a jászvásári kapusnak többször is védenie kellett az első percekben.Fotó: FK Csíkszereda | Pál Zoltán

A 10. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Jebari szögletrúgását követően Kovács fejelt a hálóba (1–0). A gólt követően a vendégszurkolók magukból kikelve szidalmazták Magyarországot. Ez nem zavarta meg az FK játékosait, igaz, a játékvezető ingerküszöbét sem érte el, nem szakította félbe a játékot.

A 14. percben növelte előnyét a Szereda, Gál-Andrezly kitűnő indítása után Jelena kicselezte a kapust és kissé oldalról a kapu közepébe lőtt (2–0). Kívülről úgy tűnt, Jelena lesen kapta a labdát, ám a partjelző nem emelte a zászlóját, így érvényesnek ítélte a bíró a találatot. A 20. perc táján ébredeztek a vendégek, Plokhotniuk fejese jelezte, hogy nem tartják lefutottnak a párharcot, Gyenge remek reflex-szel hárított. A félidő közepéhez érve Jebari hagyott ki nagy helyzetet, majd újra Plokhotniuk fejelt, ezúttal a felső léc hárított. A félidő végefelé lecsendesedett a játék, nem erőltették a csapatok a támadásokat.A szerző felvétele

A fordulást követően ismét Plokhotniuk veszélyeztetett, ám lövése kevéssel célt tévesztett. A vendégek ultrái tovább folytatták a sportszerűtlen, magyarellenes skandálásokat, ám a bíró nem avatkozott közbe. Zengtek a „Kifelé a magyarokkal az országból” és a „Hazátlanok” rigmusok. Nagyon visszavett az iramból az FK, ennek ellenére nagyobb lehetőségek a második félidőben is a Csíkszereda előtt adódtak. A 67. percben Bara jól helyezett lövését Brânză ütötte ki, majd Marrone átlövése ment mellé. A 76. percben Ivanovici egyéni alakítása végképp eldöntötte a három pont sorsát (3–0).

A győzelmet és az egész éves teljesítményt a székely himnusz eléneklésével ünnepelték meg a hazai drukkerek.