Liga 1: vereséggel mutatkozott be Dan Petrescu a Kolozsvári CFR kispadján

Fotó: Facebook/FC BotosaniA FC Botoșani elrontotta Dan Petrescu visszatérését a Kolozsvári CFR kispadjára, a bukovinai alakulat a labdarúgó Liga 1 alapszakasza 8. fordulójában 1-0-ra legyőzte a címvédő vasutasokat, és ezzel elrontotta a kolozsvári csapat hibátlan mérlegét.

Sokkal jobban játszott ellenfelénél, de mégis kikapott a Kolozsvári CFR a labdarúgó Liga 1 nyolcadik fordulójában: a FC Botoșani 1-0-ra legyőzte szombat este a címvédőt. A mindeddig hibátlanul menetelő vasutasok első veresége egybeesett Dan Petrescu vezetőedző visszatérésével a Fellegvárra, aki így egy negatív eredménnyel indította harmadik mandátumát.

A bukovinai kisvárosban rendezett találkozó a CFR dominanciájával indult, beszédes adat a szünetben regisztrált 7-0-s szögletarány Deacék számára. Ugyanakkor az is az igazsághoz tartozik, hogy kapura tartó lövések tekintetében 3-3-as statisztikát jegyezhettünk fel, a FC Botoșani francia-kongói triója (Ongenda, Kage, Sila) többször is át tudta játszani magát a CFR védelmén.

A gólnélküli első félidő után a a második játékrész elején Gabriel Debeljuh lábában volt a vezető találat, amikor a horvát csatár lecsapott Christopher Braun hátraadott labdájára, de a szöget jól záró Eduard Pap megakadályozta a találatot. Negyedórával később viszont már a hazaiak annak örülhettek, hogy Ongenda beadásából a nyáron igazolt Kage befejelte a vezető, és mint utóbb kiderült, győztes gólt.

A CFR-nek nincs ideje búslakodni, ugyanis az ország egyetlen nemzetközi kupaporondon érdekelt csapataként csütörtök este 22:00 órától (DigiSport 1, Kolozsvári Rádió) a csehországi Jablonecben elkezdi szereplését az idén indított Konferencia Ligában.

Mivel a második és harmadik helyezett Aradi UTA és Bukaresti Rapid rangadója gólgazdag döntetlennel (2-2) ért véget, a címvédő elleni győzelmével a FC Botosani beékelődött a két csapat közé a tabellán a dobogó 3. fokára.

A FCSB méreteiben váratlan, megsemmisítő vereség mért fővárosi ősriválisára, a Bukaresti Dinamóra. Gigi Becali csapata 6-0-ra ütötte ki a Kutyákat, és ezzel feljött a tabella 5. helyére.

Az etap hétfőn ér véget, délután 18 órától a Farul hazai a sereghajtó Academica Clinceni ellen növelheto pontjai számát, este pedig a Sepsi OSK a tavalyi bronzérmes CSU Craiovánál vendégeskedik.