FRISSÍTVE – Liga 1: továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezet a címvédő CFR

FRISSÍTVE: A héten botrányos körülmények között edzőváltáson átesett Kolozsvári CFR magára talált az első osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi rangadójára, és kiütéses vereséget mért a múlt szezon ezüstérmesére, az FCSB-re, így a címvédő továbbra is maximális pontszámmal vezeti a rangsort. FRISSÍTÉS: Az UTA hétfő este 1–0-ra nyert a forduló záró mérkőzésén, és feljött a 3. helyre.

A legnagyobb kérdés az volt, hogy az Európa Liga-selejtezőben elszenvedett csütörtöki kudarcot követő öltözői botrány – ami Marius Șumudică edző és stábja menesztéséhez, illetve több vezetőségi tag kirúgásához vezetett – után lehiggadnak-e a kedélyek az erdélyi csapat háza táján a fő kihívó elleni meccsre, illetve, hogy a harmadszor is visszahívott Dan Petrescu vezetőedző leülhet-e a kispadra vasárnap este.

Nos, az első kérdésre a játékosok adták meg a választ, a másodikra pedig a kezdő sípszó előtt megkaptuk a feleletet: az adminisztrációs ügyeket nem sikerült ilyen gyorsan elintézni, így a hazai csapat trénere papíron Cristian Moldovan kapusedző volt ezen a meccsen. A kolozsvári játékosokat – mint utóbb kiderült – sem ez, sem a szakadó eső miatt futballra alig alkalmas pálya minősége nem zavarta, bár sokszor a pocsolyákban akadt el a labda, a bokáig érő vízben sem a passzok, sem az átvételek nem lehett pontosak.

Úgy tűnt, kezdetben a látogatók alkalmazkodtak jobban a fellegvári stadion spártai körülményeihez, mert az FCSB két kecsegtető helyzetet is elrontott, aztán a 30. percben a volt kolozvári középhátvéd, Vinicius által kifejelt labdát Billel Omrani kapásból bombázta a kapuba, így a szünetben a hazaiak vonulhattak előnnyel a pihenőre. Térfélcsere után Andrei Vlad hibáját kihasználva növelte előnyét a CFR: a bukaresti kapus középre öklözte a labdát egy jobb oldali beadás után, pont a 6-7 méterre álló Sigurjonsson fejére, akinek még csak nagyon helyeznie sem kellett a játékszert (2–0).Omrani (9) kezdte a gólgyártást | Fotó: Agerpres

A fővárosiak szemmel láthatóan lélekben feladták a meccset, amelyen Ciprian Deac egy remek ballábas csavarással, a 16-oson kívülről növelte csapat előnyét, majd Alibec 11-esből a kegyelemdöfést is megadta. Stoica kapáslövése az utolsó percben már csak a szépségtapaszt jelentette az FCSB-nek, amely lecsúszott a 7. helyre, míg a CFR – a Rapid hazai vereségének is köszönhetően – immár 5 pontos előnnyel, maximális pontszámmal áll a táblázat élén.

FRISSÍTÉS: A forduló hétfő esti záró mérkőzésén az UTA Miculescu 90. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert Medgyesen, és ezzel feljött a bajnokság 3. helyére.

Liga 1, 7. forduló:
Kolozsvári CFR–FCSB 4–1 (1–0), gólszerzők: Omrani (30.), Sigurjonsson (56.), Deac (67.), Alibec (73., 11-esből), illetve Stoica (90.).