Liga 1: aradi siker született az erdélyi rangadón

Kétgólos győzelmet aratott az UTA a Sepsi OSK felett.

Öthónapos nyeretlenségi sorozatnak vetett véget a Liga 1 29. fordulójában az UTA, mely hazai pályán fogadta Sepsi OSK-t. A házigazdák a 23. percben szerezték meg a vezetést, Tomozei révén. Shlyakov a 80. percben biztosította be az UTA győzelmét. Mindkét gólpasszt Roger adta.

A mérkőzés hajrájában a Sepsi emberhátrányba került, Niczuly Rolandot leghátsó védőként elkövetett szabálytalanságért állították ki. Mivel a csapat addigra valamennyi cserelehetőségét kihasználta, a helyére a középpályás Fofana állt be.

Az UTA ezzel a győzelemmel 36-re növelte a pontjainak a számát, s a 10. helyen áll, míg a Sepsi OSK 44 ponttal a 4. pozíciót foglalja el. Az Aradi UTA legutóbb 2020 október 24-én győzött, akkor a Chindia Târgoviște együttesét múlta felül 1-0 arányban.

(A nyitókép illusztráció: Facebook/Aradi UTA)