Liga 1: Kolozsvár nyerte az erdélyi derbit, őrzi előnyét a CFR

A címvédő és listavezető CFR, illetve a Sepsi OSK kolozsvári csatája zárta az első osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulóját hétfő este.

Elhasaltak a fehér mezes szentgyörgyiek | Fotó: Sepsi OSK Facebook-oldalMinden tekintetben a hazaiak számítottak a mérkőzés esélyesének, ehhez képest a nyitó forduló óta győzelemre képtelen sepsiszentgyörgyiek irányították a meccset az első negyed órában. Aztán a 25. percben jött a rövidzárlat: egy szöglet elvégzésénél Bouhenna mindenkinél magasabbra emelkedve egy fejessel bevette Niczuly kapuját.

Ezután a kolozsváriaknak „feküdt” jobban a játék, a gólszerzési kényszerben lévő székelyföldiek pedig térfélcsere után ismét meginogtak a védelemben. Mitrea a tizenhatoson belül szabálytalankodott Culióval szemben, a reaktivált argentin veterán végezte el a tizenegyest, és bár Niczuly hárította a büntetőt, a kipattanó labdát a dél-amerikai már a hálóba juttatta.

A hazaiak tíz emberrel fejezték be a meccset, ugyanis a 80. percben Bordeianu megkapta a második sárga lapját (két perccel korábban gyűjtötte be az elsőt!), így idő előtt mehetett zuhanyozni, de a CFR győzelme ennek ellenére sem forgott veszélyben, mint ahogy első a helye a bajnokságban sem.

A Sepsi OSK ellenben közel került a veszélyzónához, már csak 2 pont választja el a közvetlen kiesést jelentő legközelebbi helytől.

A meccset nézők nélkül rendezték meg a koronavírus-járvány terjedése ellen hozott új intézkedések értelmében. Sokan értetlenül álltak a hatósági döntés előtt, hiszen a színházak például – zárt térben – harminc százalékos kapacitással tarthatnak előadást védett személyeknek, de a nyitott stadionokba legalább ugyanilyen arányban nem engednek be nézőket.

Liga 1, 13. forduló:
Kolozsvári CFR–Sepsi OSK 2–0, gólszerzők: Bouhenna (25.), Culio (53.); kiállítva: Bordeianu (CFR, 80.).