Liga 1: fölényes győzelmet aratott az UTA a sereghajtó otthonában

Az aradiak már a szünetben három góllal vezettek.

Papírforma eredmény született a Liga 1 tizenharmadik fordulójának hétfői játéknapján, az első mérkőzésen. Az Aradi UTA 3-0 arányban győzött az Academica Clinceni vendégeként. Az aradiak mindhárom góljukat az első félidőben szerezték. Hora a 21. percben és a hosszabbításban, David Miculescu pedig a 39. percben talált be. Utóbbinak nagyban segítségére volt a házigazdák kapusa, Dobre, aki egy szögletet követően, gólveszélyt egyáltalán nem jelentő helyzetben ejtette ki a kezéből a labdát, amit az aradiak középpályása a hálóba pöckölt. Valószínűleg senki sem lepődött meg rajta, hogy az Academica edzője, Ionuț Chirilă kapust cserélt a szünetben.

Győzelmükkel Bálint László tanítványai feljöttek a tabella 13. helyére, 23 pontjuk van, míg az Academica Clinceni, a maga 3 pontjával biztos kiesőnek tűnik.

(Nyitókép: Youtube/Fotbal Romania)